Олексій Плотніков: «Нічого не станеться, якщо Україна не відреформує Конституцію»

Політика
21 Грудня 2011, 16:12

У. Т.: Наскільки, на вашу думку, виправдані критичні зауваження, висловлені доповідачками Моніторингового комітету?

– Почнемо з того, що це буде проміжна резолюція. Підсумкова доповідь готується на квітень, а не на січень. У січні буде проміжна доповідь. Не варто чекати, що від України вимагатимуть якоїсь конкретики.

Так, у Резолюції є певні зауваження щодо судової системи, наших правових особливостей. Але загалом це нормальна процедура, коли доповідачки ПАРЄ роблять свої зауваження чи пропозиції. Я не бачу тут нічого надзвичайного.

У. Т.: За 17 років членства в Раді Європи Україна так і не ухвалила, хоча зобов’язалася, нового Кримінально-процесуального кодексу…

– Розумієте, проблеми нашого Кримінально-процесуального кодексу, про які йдеться в Резолюції, не цього року з’явилися. КПК нам дістався у спадщину від Радянського Союзу. Маємо оцінку загального стану того, що відбувається в Україні. Але це не претензії до чинної влади. Реформи у нас 20 років як не відбуваються. Можливо, зміни до КПК обговорюватимуться десь після Нового року.

У.Т.: Моніторинговий комітет одностайно підтримав критику переходу від 3-відсоткового виборчого бар'єру до 5-відсоткового

– Право доповідачів Моніторингового комітету робити ті чи інші зауваження… Але сказати, що йдеться про консолідовану позицію ПАРЄ, я не можу.

Читайте також: Проект резолюції ПАРЄ щодо України (повний текст)

Хочу нагадати, що виборчий закон відображає консолідовану позицію практично всього українського парламенту. За закон про вибори народних депутатів проголосувала конституційна більшість Верховної Ради . У Робочій групі, яка доопрацьовувала документ, брали участь представники і опозиції, і коаліції. Тому право нашої країни – мати саме такий, а не інший Закон про вибори.

У.Т.: Чи доцільно було, на вашу думку, відмовитися від затвердження Єдиного виборчого кодексу?

– Звісно, краще, коли є єдиний документ, який об’єднує в собі правила проведення і місцевих виборів, і загальнодержавних, і президентських. Але досі ми проводили вибори без Єдиного виборчого кодексу – і нічого страшного не сталося. Відсутність такого Кодексу – це нефатально. Те саме стосується конституційної реформи, про необхідність якої йдеться в Резолюції. Мушу сказати, що нічого з нами не трапиться, якщо ми таку реформу не проведемо! Найімовірніше, до наступних парламентських виборів ніякої реформи не відбудеться.

А взагалі хочу зауважити, що є традиційне ставлення до України з боку членів Моніторингового комітету. Воно завжди жорстке. Тому я спокійно ставлюся до Резолюції. У Страсбурзі я буду в січні. Я вже знаю, як відбуватиметься голосування цього документа.