НОВИНИ

ПАРЄ: українській владі необхідно розмежувати політичну і кримінальну відповідальність

Парламентська Асамблея Ради Європи закликає українську владу негайно видалити дві статті з Кримінального кодексу, за якими судять колишніх урядовців, і зняти з них всі звинувачення. Про це йдеться у проекті чергової резолюції ПАРЄ.

Зокрема, ПАРЄ висловлює свою стурбованість щодо кримінальних справ, порушених відповідно до статей 364 (зловживання посадовими повноваженнями) і 365 (перевищення посадових повноважень) Кримінального кодексу України щодо низки колишніх членів уряду, у тому числі проти колишнього міністра внутрішніх справ пана Юрія Луценка, колишнього виконуючого обов'язки міністра оборони пана Валерія Іващенка, колишнього першого заступника міністра юстиції пана Євгена Корнійчука, також колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Асамблея вважає, що статті 364 і 365 українського Кримінального кодексу є занадто широкими в застосуванні та ефективно дозволяють криміналізацію нормального політичного процесу прийняття рішень постфактум, що йде врозріз з принципом верховенства закону і є неприйнятним.

Наразі Асамблея закликає владу негайно видалити ці дві статті з Кримінального кодексу і зняти звинувачення проти колишніх урядовців, яких судять на основі цих положень.

ПАРЄ підкреслює, що оцінка політичних рішень і їх наслідків є прерогативою парламенту і в кінцевому рахунку виборців, а не судів.

Тому Україні рекомендують розробити строгі міжнародні стандарти розмежування політичної та кримінальної відповідальності.

Також ПАРЄ вважає, що численні недоліки судових процесів проти чиновників колишнього уряду могли підірвати можливості для обвинувачених отримати справедливий судовий розгляд відповідно до статті 6 Європейської конвенції з прав людини.

На думку ПАРЄ, ці недоліки є наслідком системних недоліків правосуддя в Україні. Зокрема, відсутності незалежності судової системи, надмірного застосування та терміни утримання під вартою, відсутності рівності сторін обвинувачення та захисту, а також недостатнього правового обґрунтування з боку прокуратури та судів в офіційних документах і рішеннях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.