У розвитку книжкового ринку Україні поки що не треба орієнтуватися на Німеччину, Францію, Велику Британію чи США — країни з традиційно добре розвинутими книжковими ринками. Достатньо орієнтуватися на Польщу, Литву, Корею, скандинавські країни. Про це в Тижню розповіла директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.
Вона зауважила, що розвинутий книжковий ринок потрібний Україні, щоб зберегти незалежність, яка дісталася легко, але яку так важливо й важко зберегти.
За словами Коваль, дослідження доводять, що читання з розумінням сприяє емоційній стабільності, соціалізації, гнучкості, швидшій адаптації до змін. Зростає креативність і так звана культурна компетентність громадян, а з нею і ефективність їх функціонування в соціумі, а це зумовлює зростання економічних показників країни.
«Тому кожна держава, яка дбає про своїх громадян і хоче розвиватися, підтримує книговидання, книгорозповсюдження та бібліотеки. Робиться це різними способами — від прямих дотацій у галузь під час кризи, як зараз, податкових пільг, підвищення доступності книжок для населення до промоції, тобто постійному наголошуванні на необхідності читання книжок для соціалізації, кар’єри, професійної та особистої успішності», — сказала вона.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»