Олександр Лінчевський: Провал голосування за легалізацію медичного канабісу – це вирок монобільшості

Суспільство
13 Липня 2021, 21:12

Законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності" підтримали лише 184 народні депутати.

 

Відповідний проєкт закону передбачає виведення медичного канабісу з переліку наркотичних речовин і переведення в реєстр жорстко контрольованих препаратів. Згідно з документом, сорти канабісу з вмістом тетрагідроканабінолу від 0,2 до 1% мають дозволити вирощувати на відкритих полях. Сорти з більшим вмістом наркотичних речовин – лише у закритих приміщеннях, під наглядом камер та охорони.

 

За словами одного з авторів документу Олександра Санченка (Слуга народу), ухвалення законопроєкту про обіг медичного канабісу дасть легальний доступ до препаратів з нього для двох мільйонів людей, які їх потребують.

 

"Мета закону – це доступні ліки для людей, для того, щоб вони краще переживали онкозахворювання, епілепсію, синдром Альцгеймера. Тобто це ряд ліків, які чомусь довгий час не є доступними в Україні", – додав Санченко.

 

Читайте також: Не треба питати про якусь дурню

 

30 червня у Комітеті ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримали відповідний законопроєкт №5596.Також ухвалити документ закликало Міністерство охорони здоров’я.

 

У коментарі Тижню кандидат медичних наук, заступник міністра охорони здоров'я України в 2016 – 2019 роках, перший заступник генерального директора Універсальної клініки "Оберіг" Олександр Лінчевський розповів, що у нього не було сумнівів стосовно успішного голосування за легалізацію медичниго канабісу.

 

"Навіть не допускав думки, що можна не проголосувати за це, тобто не легалізувати виробництво чи, власне, клас медичних препаратів на підставі особистих забобон, безграмотності і войовничого невігластва. Я би цих людей поімено називав дурнями, не соромлячись. Не легалізувати медичні препарати, які виготовляють з канабісу – це на рівні адептів плоскої землі та антивакцинаторів. Соромно, що взагалі це питання порушується, адже тут взагалі не мало би бути політичної складової. Як можна забороняти лікарям, фармацефтам, виробляти медичний препарат з лікарської рослини? Це ганебний рівень нікчемності народних депутатів", – заявив Лінчевський.

 

Також він додав, що свого часу для команди Уляни Супрун відповідний стан справ був дикістю.

 

"Ми відчайдушно боролися, але варто сказати, що минулий склад парламенту та минулий склад уряду також гальмували цей процес. Причин можна знайти багато, але це, чорт забирай, у XXI столітті – дикунство. Без сумніву, там є фармакологічне лобі. Я особисто зустрічався з опором керівництва фармкомпаній, які виробляють конкурентні продукти. Вони, ясна річ, не зацікавлені, щоб інший, ефективніший клас препаратів був допущений на ринок. Чомусь на останньому засіданні наш тодішній уряд не проголосував за постанови, якими можна було допустити канабіс до аптек. Тобто це все – давня історія. Але те, що зараз парламент і монобільшість якісь абсурдні речі голосують одноголосо, а законопроєкти по забезпеченню лікарень кисневими станціями і про легалізацію медичного канабісу досі не проголосовані, означає вирок монобільшості", – зазначив Лінчевський.

 

На думку кандидата медичних наук, це суто експертна історія виробництва медичного препарату з лікарської речовини, у якій немає місця для будь-яких політичних ігор, домовленностей чи других читань.