На сьогоднішній день в Україні оскаржується не більше 15% рішень судів. Про це в інтерв’ю Тижню розповів голова ради суддів Олег Ткачук.
"От у мене на стіні є кілька листків, на них написані суди, де правосуддя не здійснюється (на стіні близько 10 листків А4, на кожному з яких назва райсуду – ред.) Місяць тому їх було утричі більше. Однак, це все одно проблема, коли суддів немає. У районах, які там названі, не здійснюється правосуддя. Це проблема і для громади, і для людей. З іншого боку, суди протягом року вирішують приблизно чотирьох мільйонів справ", – розповів він.
За його словами, до початку останньої реформи в Україні працювало близько 8,3 тис. суддів. Зараз їх на три тисячі менше. При цьому кількість справ не зменшилася.
"Процес кваліфікаційного оцінювання, звільнення і призначення суддів ніяк не впливає на оскарження рішень, звернення до суду або кількість злочинів. Це надзвичайно велике і непосильне навантаження для судової системи. У середньому суддя має вирішити понад 100 справ протягом місяця. Це навантаження впливає і на можливість ефективного розгляду справи, описання всіх мотивів у рішенні, оцінку доказів. Інколи, це відображається на законності рішень. Водночас в Україні оскаржується не більше 15% рішень судів. Тобто в решті сторони погоджуються із законністю рішень", – пояснив Ткачук.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»