Український тиждень № 43 (571) від 25 жовтня, 2018

Зміст номеру:
Гібридна війна — це як багатоборство, де стрільбу доводиться суміщати з важкою атлетикою, гімнастикою та шахами.
Дмитро Крапивенко
Політика
Російський народ завмер у щасливому очікуванні: цар обіцяв рай. Деякі надто запасливі взялися сушити сухарі, але їм пояснили, що в раю сухарів скільки завгодно, і вони заспокоїлися.
Катерина Барабаш
Авторські колонки
Про що свідчить ухвалений у першому читанні державний кошторис
Любомир Шавалюк
Економіка
Президент Парламентської асамблеї (ПА) НАТО під час свого візиту до України розповіла Тижню про важливість конституційних змін для нашої держави, перспективи розширення Альянсу та варіанти розв’язання угорсько-українських суперечностей.
Юрій Лапаєв
Світ
Як окупаційні суди Криму допомагають фабрикувати політичні справи проти українців
Станіслав Козлюк
Суспільство
Чому Україні не варто покладати великі надії на міжнародні суди у справі деокупації
Ігор Лосєв
Політика
Голова Ради суддів України розповів Тижню про нові окружні суди, деталі організації Антикорупційного суду та Суду з питань інтелектуальної власності.
Андрій Голуб
Політика
Якщо робити висновки з приголомшливої кількості білбордів на квадратний метр і душу населення, передвиборча кампанія в Україні вже почалася. Ідеться, звісно ж, про президентські перегони.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як змінювалися електоральні настрої і як формувалася Верховна Рада в роки незалежності
Денис Казанський
Політика
Як українські регіони змінювали політичні кольори
Андрій Голуб, Максим Соловйов
Інфографіка
Семюел Беккет, нобелівський лауреат із літератури, колись вигадав усім лузерам естетично бездоганне життєве кредо: «Завжди намагався. Завжди помилявся. Все одно. Намагайся ще. Помиляйся ще. Помиляйся краще». Новий антиолімпійський девіз для тих, кому не щастить у життєвій борні.
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
Випадково ухвалений у першому читанні 7 листопада 2017 року Виборчий кодекс досі зазнає правок. Депутати, що не дуже хочуть зміни виборчої системи, зробили все можливе, щоб цей процес заблокувати.
Роман Малко
Політика
Чому у 2019-му південно-східні регіони можуть проміняти проросійські слогани на соціальний популізм
Максим Віхров
Політика
Які небезпечні зміни у відносинах між основними гілками влади можуть зумовити великі вибори 2019 року та як цього уникнути
Олександр Крамар
Політика
Якою мірою виборче законодавство європейських країн здатне захищати від наступу популізму
Алла Лазарева
Світ
Яких змін очікують і чого бояться священики та паства в прифронтовому регіоні
Єлизавета Гончарова
Суспільство
До 2050 року велетенська країна хоче стати світовим лідером, не надто переймаючись екологічними проблемами чи старінням населення. Без серйозних конфліктів тут не обійдеться
Міхаель Штюрмер
Світ
Як дві світові наддержави стали суперницями
The Economist
Світ
Ситуація з робочими місцями на виробництві перевершила сподівання, чи є це заслугою Дональда Трампа?
The Economist
Світ
Фільм «Духівництво» спричинив дискусії щодо католицької церкви в Польщі
The Economist
Світ
Я засмутився, але не здивувався, коли знову побачив своє ім’я в топ-10 «русофобів», за версією фінансованого Кремлем телеканалу RT.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Жоден рак не схожий на інший, немає універсальної схеми лікування онкологічних захворювань. Тому в майбутньому кожному пацієнтові підбиратиметься персональний м’якший курс
Сузанне Доннер
Суспільство
Тривала спека, випалені сонцем поля, пересохлі ріки, надто теплі озера — здається, після цього тропічного літа ми раптом стали краще усвідомлювати проблему з кліматом. Однак змінюється не лише він, а й ми
Анетте Прозінґер
Світ
Здавалося б, який ще може бути природніший тандем, аніж книжки та політики? Політики читають книжки, політики пишуть книжки, книжки пишуть про політиків. Понад те, деякі політики навіть оголошували книжки своїми ворогами та демонстративно спалювали на майданах. Усе переплутане та пов’язане.
Юрій Дорошенко
Авторські колонки
Цього року українські переклади праць Славоя Жижека поповнилися ще однією книжкою. До того ж після 2007-го працю словенського філософа «Looking Awry» (1991) перекладено вдруге.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Що запозичив Сталін із лєнінського досвіду придушення антирадянських виступів 1921 року
Станіслав Кульчицький
Історія
Чим запам’яталися цьогорічні Ваґнерівські дні в столиці Угорщини та чого чекати від заходу у 2019-му
Анна Ставиченко
Культура
До початку війни в Україні слово «волонтер» серед широкого загалу асоціювалося передусім із постачанням усього необхідного нужденним прошаркам суспільства або ж цілим народам, скажімо, Африки. Щось дуже хороше й так само дуже далеке. Від 2014 року для українського суспільства волонтери — це насамперед люди, які всіма можливими способами допомагають фронту.
Алла Пушкарчук
Суспільство
Уявіть собі таку сцену: Giardini della Biennale (Сади бієнале) у Венеції, де містяться національні павільйони учасників 58-ї бієнале мистец­тва, найдавнішої та найвідомішої у світі виставки сучасного мистецтва.
ОНУХ
Авторські колонки