"Я сказав би, що політикам неприпустимо показувати публічно свою належність до певної конфесії чи релігії. Це західний стандарт поведінки. Скажімо, у США держслужбовці, зокрема судді, не мають права давати інтерв’ю, бо є функціонерами у своїх нішах і будь-яка публічність змушуватиме їх до оцінних суджень, тенденційності. А це неприпустимо, вносить розлад у те, за що вони відповідають", – зазначив Покальчук.
"Так само і в українському суспільстві. Бо в нас релігійно-церковна царина у стані цілковитого хаосу, і дай Боже, щоб ми виплуталися на об’єднавчій ноті без розколів. Декларування може вносити розбрат", – переконаний соціопсихолог.
"Крім того, коли політик оголошує себе вірним якоїсь конфесії, то як людина, що вивчає релігії, запевняю: будь-яке запитання про її світопізнання поставить її у глухий кут за кілька секунд. Бо є в кожній релігії такі галузі й ділянки, вельми сумнівні, які потребують додаткового тлумачення і спеціальних знань. Тому якщо навіть із найкращих міркувань людина заявлятиме про належність до певної конфесії чи релігії, будь-який журналіст чи провокатор зможе виставити її ідіотом за короткий час. Це вразлива ситуація. А надто й з погляду піару", – додав він.
Повний текст інтерв'ю з Олегом Покальчуком читайте у черговому числі "Українського тижня".