Український тиждень № 16 (336) від 17 квітня, 2014

Зміст номеру:
Схоже, вже ні в кого ані в Україні, ані у світі, крім головного московського дипломата Лаврова, немає сумнівів, що в нас бешкетують російські спецпризначенці. Диверсійні групи із сусідньої країни, за даними Антитерористичного центру при СБУ, налічують кількасот бійців, вони дуже доб­ре оснащені й треновані, але психологічно та інформаційно підготовлені абияк.
Самійло Ворс 54
Політика
На Донеччині та Луганщині конфлікт відбувається між середнім класом і люмпенами
Богдан Буткевич 27
Суспільство
Тиждень розмовляв із генеральним секретарем Організації з безпеки і співробітництва в Європі Ламберто Занньєром про те, як працюватиме її місія на виборах в Україні, як нинішні реалії змінюють роль міжнародних інституцій, зокрема і ОБСЄ, у світі й за яких умов їй доведеться переглядати свій нинішній інструментарій.
Анна Корбут
Світ
Верховний представник ОБСЄ із питань національних меншин Астрід Торс про те, які бачить проблеми кримських татар у теперішній ситуації, чи вважає українців у Криму національною меншиною та про те, що змінювати законодавство треба не поспішаючи.
Ольга Ворожбит 7
Світ
«Старі форми життя, зокрема й політичні інститути... не просто не працюють. Вони вступили в конфлікт із новими інтересами й новою реальністю...
Анна Корбут 11
Світ
Курс гривні до долара б’є рекорди. Та чи надовго?
Любомир Шавалюк 21
Економіка
Приборкати реваншизм Путіна неможливо без позбавлення його нафтодоларів, однак для цього ЄС та Україні доведеться ризикнути
Олександр Крамар 38
Економіка
Помирати страшно. Особливо коли ти знаєш, що помреш. Я жодного разу не пробував, не було такої нагоди, і навіть найстрашніші дні Майдану провів на дивані. Ну гаразд, не на дивані, а в ліжку з температурою, все одно кулі біля скронь не свистіли.
Юрій Макаров 79
Авторські колонки
Розкол в українському православ’ї знижує авторитет його офіційних інститутів серед віруючих і сприяє активізації альтернативних течій
Олесь Олексієнко 19
Суспільство
Коли саме пекло сходить на землю, твій світ зруйновано, мрії розсипалися, дні сповнені безнадії і навіть сам Бог, здається, втомився рятувати свої творіння, вчадівши від трупного смороду, треба все одно жити і йти вперед. Навіть коли ноги грузнуть у просякнуту кров’ю землю і кожен крок рівнозначний подвигу. Не зупиняючись і не відчаюючись іти, щоб жити. Бо обов’язково прийде інший день, який усе змінить. Так повелося з правіку, коли смерть подолали смертю і настав Великдень. Великий день перемоги.
Роман Малко 35
Авторські колонки
Чи справді Захід був джерелом девіантності для російського православ’я
Ігор Лосєв 49
Суспільство
Життя церковного приходу у великому храмі й невеличкій церкві у віддаленому районі Києва дуже різниться. І справа тут не лише в кількості прихожан
Станіслав Козлюк 13
Суспільство
Соціопсихолог про «номенклатурну спадковість» та вписаних в ікони можновладців
Станіслав Козлюк 22
Суспільство
Анексія Криму поставила під загрозу діяльність на півострові греко-католицьких церков
Вікторія Матола 2
Суспільство
Релігії мають чудернацькі взаємини з календарями. Вони запрошують людей до світу, який стоїть над будь-якими рамками часу, простору і скінченності. Воднораз віра часто дріб’язково одержима ідеєю точного встановлення конкретного моменту, коли відбулась або має відзначатися та чи та подія космічного масштабу. Промовистий приклад – супе­речки в християнстві із приводу дати Великодня.
The Economist 6
Суспільство
На відміну від українського народу, громадяни західних країн не стоять у першій лаві конфлікту з режимом Путіна, проте формують наступні. Це перше, що повинні зрозуміти жителі Заходу, коли вони хочуть мати політику, яка не була б суто вербальною, політику, здатну досягти успіху.
Філіпп де Лара 58
Авторські колонки
Історичний документальний фільм радянського режисера Міхаіла Ромма «Звичайний фашизм» вийшов на екрани ще 1965 року, але досі залишається головним і неперевершеним посібником на тему зміцнення нацистського ладу в Німеччині. Однак стрічка, здається, мала донести ще й неоднозначний меседж, непомітний для пересічних глядачів.
Леонідас Донскіс 47
Авторські колонки
Після початку агресії РФ більша частина російського суспільства стала на бік Путіна, підтримуючи повзучу анексію Криму, а згодом і подібні спроби у Східній Україні. Втім, лишається частина лібералів, яка виступає за мирне вирішення конфлікту. Щоправда, і з ними не все гаразд
Станіслав Козлюк 21
Світ
Бійці невидимого фронту: підприємці в часи громадянського протистояння
The Economist 11
Світ
Німецька буква закону заважає раціональному кризовому менеджменту
The Economist 1
Світ
Єлизавета не стомлювалася нагадувати закоханому в неї Григорієві Милорадовичу, що він «сын Украины, колысь свободной»
Володимир Панченко 19
Історія
Книжковий ринок у країні пожвавлюється двічі на рік: перед Форумом видавців у Львові та перед «Книжковим Арсеналом» у Києві.
Ірина Троскот 3
Культура
Катерина Ладиженська: «Врубєль насправді дуже багатьом був незрозумілий. Мабуть, у геніїв завжди так»
Ганна Трегуб 4
Культура
Від редакції: «Асиметрична симетрія» – це проект, який ставить собі за мету дослідити сучасні українсько-польські відносини. Що думають поляки й українці одні про одних? Наскільки глибокі стереотипи та історичні рани? Як живуть діаспори? Щоб знайти відповіді на ці запитання, Лесь Белей і Лукаш Сатурчак мандрують Україною та Польщею і роблять репортажі. Тиждень стежить за проектом і публікує уривки їхніх досліджень, які мають вийти окремою книжкою.
Лесь Белей 5
Суспільство
І знову я в поїзді зі Львова. Уранці – Київ і ненадовго на Майдан. І знову потяг. І п’ятнадцять годин. На край України. На її східну межу, на її найменш українську частину, її радянський острівець, на цю Росію, якщо чесно.
Лукаш Сатурчак 25
Суспільство
Ідеалам, які здаються недосяжними серед людей, властиво утілюватись у техніці. Lexus IS 250 доводить справедливість цього судження
Дмитро Крапивенко
Авто
Мабуть, це станеться тоді, коли воно мовитиме не лише для суспільства, силкуючись уявити, яким те є насправді через стрічку новин у Facebook, а й про суспільство, завдавши собі клопоту познайомитись із ним ближче. Бо це ще питання, в кого недостатньо широкий світогляд.
Славка Куцай 24
Авторські колонки