Окупанти відключать обладнання у радіоактивній шахті до кінця місяця

21 Квітня 2018, 17:20

Насоси у шахті "Юнком" у населеному пункті Бунге (колишній Юнокомунарівськ), за допомогою яких регулюється рівень води, прибрали три тижні тому, а насоси, що лишилися, мають бути відключені до кінця місяця. Про це йдеться у звіті місії ОБСЄ з посиланням на інформацію працівників шахти.

 

За словами співробітників шахти, їм наказали відключити і прибрати чотири насоси, що лишилися, до кінця місяця.

 

В ОБСЄ наголосили, що спостерігачі не змогли підтвердити дані про демонтоване обладнання у шахті, оскільки на це "потрібен дозвіл від збройних формувань".

 

Раніше глава МінТОТ Вадим Черниш, попереджав, що на окупованих територіях Донбасу є небезпечні об'єкти, які можуть стати причиною поширення радіації в регіоні. Зокрема йдеться про об'єкт під назвою "Кліваж", де у 1979 році на шахті "Юнком" було проведено невеликий ядерний вибух потужністю 0,3 кт.

 

Окупанти на Донбасі заявили про намір затопити шахту "Юнком" під Донецьком, що загрожує отруєнням питної води в регіоні через радіацію, що залишилась в ній.

 

Як повідомлялося, Державний департамент Сполучених Штатів Америки висловив стурбованість інформацією, передану міжнародними спостерігачами ОБСЄ, про наміри бойовиків на Донбасі затопити шахту, де відбувся ядерних вибух.