Окупанти схопили в заручники ще одного українця – Геращенко

22 Жовтня 2016, 16:35

На окупованих територіях бойовики затримали українця, який поїхав туди на похорон батьків. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила перший заступник голови Верховної Ради, уповноважений президента України з мирного врегулювання ситуації на сході Ірина Геращенко.

«І, звичайно, в Мінську. На жаль, маємо нових заручників не лише в РФ, але і на окупованих територіях, одного українця затримали, коли він поїхав на похорон батьків. Враження, що друга сторона намагається затримати якнайбільше українців, щоб потім шантажувати і торгуватися», – написала Геращенко.

За її словами, наступного тижня координатор в гуманітарній підгрупі від ОБСЄ Тоні Фріш має отримати доступ до українців, які утримуються в якості заручників, має іх відвідати. «Дуже чекаємо результатів цієі поїздки», – зазначила Геращенко.

Як повідомлялося, тема обміну військовополоненими була піднята в рамках переговорів на саміті "нормандської четвірки". Зокрема, президент України Петро Порошенко повідомив, що під час переговорів у "нормандському форматі" було підтримано українську пропозицію про безперешкодний доступ представників Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) до всіх незаконно утримуваних. "Сподіваємося, що будемо мати можливість поставити це питання і з приводу затриманих на території РФ, принаймні, ми це окремо відзначали", – зазначив він.

Також Порошенко підкреслив, що Україна наполягає на негайному звільнені всіх заручників у форматі всіх на всіх, і президент впевнений, що це нарешті має надати черговий поштовх, так як цей процес – бездіяльність російської сторони – був зупинений на дуже тривалий час.

За останніми даними Служби безпеки, заручниками бойовиків вважаються 119 українських громадян (109 на окупованих територіях, 10 на території РФ). Українській стороні відомо про місцеперебування 57 заручників бойовиків.