За оцінками експертів офшорні резерви сланцевого газу перевищують 1 тис. трлн кубічних футів, порівняно з теперішніми обсягами споживання газу у Великій Британії в 3,5 трлн кубічних футів. Така цифра також у п’ять разів перевищує попередні оцінки наземних запасів сланцевого газу в 200 трлн кубічних футів.
Запаси такого обсягу можуть зробити Велику Британію однією з 20-ти найбільших гравців ринку сланцевого газу у світі та наблизити її до таких виробників як США, Китай та Аргентина.
«Запаси офшорного газу та нафти є набагато більшими за наземні», – зазначив експерт з авторитетної геологічної організації Британська геологічна служба Найджел Сміт. За його словами, запаси сланцю в офшорних зонах можуть у 5-10 разів перевищувати сланець з материка. Він заявив, що Британія могла би повністю стати енергетично незалежною, якби вона розгорнула свою промисловість неконвенційного палива на офшорні зони.
«Ми маємо потенційно величезні обсяги сланцю. Ці цифри передбачають, що сланцеві ресурси є такими великими, що питання полягає не в тому скільки його є, а в тому – скільки ми можемо видобути, тобто скільки може бути економічно досяжними за екологічно прийнятних умов», – зазначив голова відділення з конвенційного газу та світлонепроникної нафти при Shell Мелвін Джайлз.
Результати дослідження компанії з надання енергетичних послуг Schlumberger свідчать про те, що великі запаси сланцевої нафти та газу є в Північному морі – вздовж німецьких, голландських та датських берегів, а також у басейні Балтійського моря. Велика частина розробок сланцю в Європі може бути спрямована саме на офшорні зони після того як материкова розвідка наштовхнулась на масові протести, зокрема у Франції та Болгарії. Польща, яка до цього вважалася лідером за обсягами запасів сланцю в Європі, нещодавно знизила свої оцінки на 90%.