НОВИНИ

Британський уряд попереджають про небезпеку видобутку сланцевого газу

Дослідники центру зі зміни клімату Tyndall при Університеті Манчестера попереджають уряд Великобританії про те, що видобуток сланцевого газу матиме негативні наслідки для клімату. Про це повідомляє The Independent

Дослідники Університету Манчестера дійшли висновку, що навіть якщо 20% усіх запасів родовища сланцевого газу в Ланкаширі (запаси якого оцінюються в 11 млрд кубометрів газу) будуть добуті та спалені - це може призвести до викидів більше 2 млрд тонн вуглекислого газу, що складає майже 15% запланованих урядом до 2050 року викидів парникових газів.

За висновками експертів, у зв’язку з цим, широке використання сланцевого газу може змусити Великобританію змінити свої кліматичні цілі.

 «Зараз з’являються докази, які вказують на те, що газ, який видобувається зі сланцю, може виділяти більше вуглекислого газу, ніж вважалось до цього, а це провокує серйозні сумніви щодо того, чи зможе сланцевий газ  зіграти роль в процесі переходу до низьковуглецевої економіки», - зазначив керівник соціальних програм центру Tyndall Пол Монаган.

 «Ця авторитетна доповідь показує, що нові цілі щодо газу є несумісним з цілями Великобританії зі скорочення викидів вуглецю, і що потрібна повна переоцінка підходу», - додав професор енергетики і зміни клімату Університету Манчестера Кевін Андерсон.

«Отже, уряд стикається з важким вибором -  провести нову низьковуглецеву енергетичну революції або продовжувати користуватися викопним паливом, чи відмовитися від своїх цілей зі скорочення викидів і відмовитися від завойованої міжнародної репутації в області зміни клімату», - додав він.

На думку The Independent, припущення щодо того, що використання сланцевого газу може змінити цілі Великобританії щодо боротьби зі зміною клімату,  буде лише збільшувати протиріччя щодо видобутку цього виду палива, які наразі існують в світі. 

Так, зокрема, дискусії та критика цього виду «нетрадиційного палива» наразі тривають в США. А Франція стала першою країною світу, яка під тиском активного руху зелених заборонила видобуток сланцевого газу методом гідророзриву. Крім того, гальмування розробки родовищ сланцевого газу грає на руку Газпрому, адже сланцевий газ може стати серйозною загрозою монополії російської компанії на енергетичному ринку Європи. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.