Одного із керівників Феодосійського морпорту затримали за хабар

1 Серпня 2012, 10:41

Як повідомила прес-група Головного управління СБУ в Криму, чиновник лише близько місяця тому був призначений виконуючим обов'язки заступника начальника порту з інвестицій та фінансових питань.

"Скориставшись новими можливостями і тимчасовою відсутністю керівника підприємства, він в першу чергу переглянув всі договори, укладені портом з підприємствами останнім часом, і вирішив внести в процес двосторонніх відносин свої корективи. Нововведення полягали в тому, щоб зобов'язати бізнесменів, які працювали з Феодосійським портом, платити близько 30% вартості замовлень в якості "відкату" новому заступнику начальника порту", – йдеться в повідомленні.

Спочатку чиновник оголосив нові умови роботи одному з бізнесменів, зажадавши хабар за продовження роботи з портом. В іншому випадку в.о. заступника начальника портупогрожував знайти інших постачальників послуг, згодних на його вимоги.

При отриманні грошей в сумі 16 тис. грн чиновник був затриманий співробітниками СБУ. В даний час він знаходиться під вартою.

За матеріалами ГУ СБУ органами прокуратури порушено кримінальну справу за ст. 368 ч.3 Кримінального кодексу Україні (одержання хабара).

Нагадаємо, 30 травня прокуратура порушила кримінальну справу проти виконуючого обов'язки начальника портофлоту Феодосійського морського торговельного порту за підозрою в розтраті 570 тис. гривень цього підприємства.

За звинуваченням у зловживанні службовим становищем при схваленні плану санації продажу держпідприємства Міноборони "Феодосійський судомеханічний завод" колишній перший заступник міністра оборони Валерій Іващенко був засуджений до 5 років.

Феодосійський морський порт (Феодосія, Крим) є державним підприємством, спеціалізується на перевалці нафти й нафтопродуктів, його потужності з переробки вантажів – понад 7,5 млн тонн на рік.