Спостерігачі ОБСЄ продовжують фіксувати перебування в зоні розведення сил біля Станиці Луганської бойовиків із нарукавними пов'язками з написами "СЦКК" (Спільний центр із контролю та координації). Про це повідомляється в опублікованому у четвер, 25 липня, звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.
"Спостерігачі також бачили 5 членів збройних формувань (з нарукавними пов’язками з написами "СЦКК"): двоє стояли біля колишньої передової позиції збройних формувань на південь від зруйнованої частини мосту, а троє – біля блокпоста збройних формувань на південь від мосту", – йдеться у звіті за 24 липня у розділі "Ділянка розведення сил і засобів у районі Станиці Луганської".
Згідно зі звітом, неподалік колишньої передової позиції члени патруля місії ОБСЄ бачили 3 офіцерів Збройних сил України при СЦКК.
Нагадаємо, Спільний центр із контролю та координації (СЦКК) було створено у вересні 2014 року Україною та РФ, які призначили по одному із представників для спільного керування ним. До складу СЦКК увійшли офіцери ЗСУ та ЗС Російської Федерації, котрі були розміщені в різних секторах Луганської та Донецької областей. У грудні 2017 року офіцери ЗС РФ в одноосібному порядку вийшли зі СЦКК, після чого залишили Україну.
Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк на засіданні Постійної ради ОБСЄ 4 липня заявив, що поява чоловіків у військовій формі з пов'язками з написами "СЦКК", зафіксована раніше місією ОБСЄ на непідконтрольній уряду території біля Станиці Луганської, є грубою спробою легітимізувати російську військову присутність у зоні розмежування.
Цимбалюк зазначив, що РФ односторонньо і безпідставно вивела своїх офіцерів з цієї двосторонньої структури – і зараз ніхто, включаючи представників незаконних збройних формувань, не має права замінювати їх.
Нагадаємо, після оголошення про початок процесу розведення сил і засобів поблизу Станиці Луганської у середу, 26 червня, українські військові та бойовики "ЛНР" упродовж декількох днів відходили від раніше займаних позицій.
Своєю чергою, у штабі ООС наголосили, що розведення сил на лінії зіткнення в районі Станиці Луганської не послаблює оборонні можливості українських військових на Донбасі.
Як повідомлялося, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні у неділю, 30 червня, підтвердила розведення сил та засобів в районі Станиці Луганської в зоні проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі.