ОБСЄ передала спецобладнання для української кіберполіції

19 Липня 2017, 11:35

У середу, 19 липня, представники Координації проектів ОБСЄ в Україні та Посольства Великої Британії передали для підрозділів кіберполіції Національної поліції України 194 одиниці спеціалізованої техніки.

При цьому посол Великої Британії Джудіт Гоф підкреслила, що навчання в Харкові та тренінги, які пройшли в Києві за участю британських експертів, сприяли опануванню українськими кіберполіцейськими нових навичок та вмінь, а нове обладнання допоможе застосовувати та закріплювати отримані знання в повсякденній роботі.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков подякував за підтримку та наголосив на необхідності налагодження роботи з іноземними партнерами.

"Ми дякуємо іноземним партнерам за підтримку, яку вони нам надають. Звісно, в сучасних умовах важливо, щоб наші спеціалісти працювали з новітнім обладнанням, бо, як засвідчила практика, кіберзагрози не мають меж та кордонів. Я переконаний, що ми маємо налагоджувати роботу з нашими іноземними партнерами та спільними зусиллями долати виклики в цій сфері", – сказав очільник МВС. 

Голова Національної поліції Сергій Князєв у свою чергу додав, що надана техніка дасть змогу швидше реагувати на кіберзагрози, та запропонував фахівцям із закордону стати викладачами для майбутніх поліцейських.

"Поліція тільки виграє, якщо наша взаємодія продовжиться. Можливо, ви будете зацікавлені долучитися до роботи з реформування поліцейської освіти. Не так давно я анонсував створення в Україні першої Поліцейської академії. І буду радий запросити фахівців із закордону викладачами", – сказав Князєв.

Нагадаємо, що 4 липня піротехнічні підрозділи Держслужби України з надзвичайних ситуацій отримали від НАТО нове обладнання, вартість якого становить 64 тисячі гривень.