«Я дуже сподіваюся, що це наближає Україну до виходу з глухого кута за допомоги мирних і демократичних засобів», – сказав Буркгальтер.
«У відповідь на прохання з боку адміністрації міста та опозиції швейцарське головування в ОБСЄ було раде запропонувати свою допомогу як гаранта і неупередженого свідка передачі будівлі», – додав він.
Міністр закордонних справ Швейцарії також привітав звільнення решти опозиційних демонстрантів з-під варти.
«Я звертаюся до всіх сторін і надалі брати участь у зусиллях з пошуку необхідних компромісів у широкому і всеосяжному політичному діалозі», – наголосив Дідьє Буркгальтер.
Він знову заявив про готовність ОБСЄ продовжити допомогу Україні у врегулюванні нинішньої кризи.
Як повідомлялось, лідери фракцій ВО Батьківщина Арсеній Яценюк та ВО Свобода Олег Тягнибок поїхали на зустріч з Генпрокурором Пшонкою з вимогою оприлюднити заяву про декриміналізацію протестувальників.
Тим часом близько півсотні активістів Майдану залишаються біля будівлі КМДА в очікуванні повідомлення генпрокурора Віктора Пшонки про звільнення всіх затриманих активістів і заяви про те, що до них немає жодних претензій.
В опозиції заявили, що станом на ранок 16 лютого всі формальні умови "закону про амністію" Євромайданом виконані.
У той час глава КМДА Володимир Макеєнко заявив, що у влади Києва немає ні матеріальних, ні моральних претензій до учасників акцій протесту, які протягом більше двох місяців займали будівлю Київської міськдержадміністрації.
Нагадаємо, що 12 лютого прокурор Києва Микола Бескишкий заявив, що обов'язковою умовою амністії заарештованих протестувальників є звільнення будівлі КМДА. Щодо вулиць, які необхідно звільнити від барикад і забезпечити проїзд транспорту, то це: Грушевського, Городецького, Хрещатик, Інститутська, Трьохсвятительська, Володимирський узвіз, Прорізна, Заньковецької та Майдан Незалежності. Бескишкий нагадав, що 17 лютого – кінцевий термін виконання умов, за яких буде звільнено від кримінальної відповідальності учасників акції.