Президент Обама також заявив, що він запрошує до Білого дому лідерів партій для обговорення плану дій наступного тижня. "Якщо ми серйозно ставимося до скорочення бюджетного дефіциту, ми маємо поєднати скорочення видатків із збільшенням доходів. А це означає – попросити найбагатших американців платити трохи більше податків", – заявив Барак Обама, виступаючи у Східній кімнаті Білого дому.
Раніше президент Обама неодноразово закликав до більшого оподаткування багатих, проте республіканці вважають такі пропозиції абсолютно неприйнятними. Міжнародний валютний фонд неодноразово попереджав, що у разі, як демократам та республіканцям не вдасться домовитися з питання "фіскальної прірви", економічні наслідки поширюватимуться на цілий світ.
Більшість аналітиків також попереджають, що у разі, як Конгресу не вдасться досягти якогось рішення з приводу "фіскальної прірви", то США можуть знову поринути у рецесію, або навіть опиняться перед можливістю дефолту.
Експерти міжнародної рейтингової агенції Standart&Poors нещодавно оцінили вірогідність "фіскального обриву" у США у 15%. Утім, у агенції не виключають, що ця вирогідність може підвищитися:
"Враховуючи, що жодна із сторін не має значної більшості у Конгресі, що дозволило б проштовхнути якийсь план дій, ми вважаємо, що шанси того, що політичні ігри зіштовхнуть американську економіку у фіскальну прірву, зростають, хоча поки що вони складають близько 15%", – йдеться у доповіді агенції.
Відсутність чіткого прогнозу щодо цієї проблеми спричинила падіння індексів на світових фінансових ринках, що триває всі дні після перемоги Барака Обами на виборах.
"Економічна" промова президента Обами стала першою після його переобрання. З одного боку, це можна сприймати як сигнал підвищеної уваги переобраного президента США до теми економіки країни, з іншого боку, ринки очікували більшої кількості деталей плану подолання бюджетної кризи.
Як відомо, президент США Барак Обама був переобраний на другий термін 6 листопада.
Читайте також: Обама переміг: президентські вибори у США вкотре продемонстрували поділ суспільства й ефективність нових технологій