Незважаючи на те, що бюджети Держдепартаменту США та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) збільшаться на 1,6 % до $ 51,6 млрд в 2013 році, деякі регіони світу отримають суттєво менше коштів.
Так, допомога країнам Європи та Євразії скоротиться на 18 %, зважаючи на «успішний перехід ряду країн до ринкової демократії».
Найбільшу частину цивільної допомоги отримає Україна. Сума допомоги складе $54 млн, що на $25 млн менше, ніж сума, яку Обама закладав в бюджет 2012 року. Як відзначають у Держдепартаменті, кошти призначено, щоб допомогти пом'якшити «відхід країни від демократичних реформ».
Грузія отримає майже $43 млн невійськової допомоги у межах пропонованого бюджету, що також на $25 млн менше у порівнянні з минулорічною пропозицією Білого дому. Кошти надають для «сприяння зміцненню системи інституційних стримувань і противаг та верховенства закону» та «збільшення енергетичної безпеки».
Косово стане третім за величиною одержувачем допомоги в регіоні, а Росія, зі зменшенням суми фондів на $36,2 млн, буде четверта за величиною. В Росії кошти будуть використані для підтримки громадянського суспільства та на підтримку програм пом'якшення наслідків конфлікту на Північному Кавказі. Узбекистан отримає $ 150 тис у формі військової допомоги, що на 50 % більше, ніж минулого року.
У 2013 році бюджет також надасть на 10 % менше коштів, ніж у 2012 році, для підтримки програм в Іраку. Внаслідок припинення війни в Іраку та Афганістані Обама планує скоротити витрати на більш, ніж $ 800 млрд.
У світлі Арабської весни план Обами також закликає до зменшення допомоги на підтримку реформ на Близькому Сході до $800 млн.
Разом з тим, запропонований план не є остаточним, його повинен схвалити парламент США.