НОВИНИ

США не хочуть, щоб Україна «перебувала під впливом» Росії

США не хочуть, щоб Україна «перебувала під впливом» Росії. Про це заявив в інтерв'ю українському телебаченню помічник держсекретаря у справах Європи і Євразії Філіп Гордон, який відвідав Київ 6 лютого.

Як зазначив Гордон, «ми не думаємо, що Україна хоче втратити незалежність і бути під чиїмось впливом».

«Ми хочемо мати більш розвинені відносини з Україною. Хочемо, щоб вона орієнтувалася на євро-атлантичні інститути, США і Європейський союз. Ми не вважаємо, що це неминуче спричинить за собою погіршення відносин з Росією... Ми не ведемо конкурентну боротьбу з Росією за Україну», – додав він.

За словами помічника держсекретаря, «ми не просимо Україну відштовхувати від себе Росію, але ми також не хочемо, щоб Україна надмірно залежала від Росії».

«Ми намагаємося запропонувати Україні урізноманітнити свої відносини, економічну та геополітичну орієнтацію. Але в той же самий час, я думаю, українці не повинні нас неправильно розуміти. Ми не настільки мотивовані загрозою підпадання України під вплив Росії, щоб пожертвувати нашими цінностями і принципами у відносинах з Україною. Тому, коли ми говоримо, що нам потрібно переконатися в тому, що в Україні відбулися певні зміни, перш ніж наші відносини почнуть розвиватися далі, це - реальна дійсність. Якщо, наприклад, Україна не зможе просунутися у розвитку відносин з ЄС і стане ще більше залежати від Росії, то, з нашої точки зору, це буде прикро, однак, це буде ще більш прикро для самої України», – заявив Гордон.

Гордон знову повторив, що США «зацікавлені і сповнені рішучості надавати підтримку демократії в Україні».

«Ми вважаємо, що український народ бажає, щоб в його країні були вільні і демократичні інститути (влади – Ред.), процвітаюча ринкова економіка, бажає встановлення хороших відносин з ЄС і вступу, в кінцевому підсумку, в цю організацію, хоче мати позитивні відносини з США», - сказав помічник держсекретаря.

Нагадаємо, раніше про тиск на Україну з боку Росії заявив Європарламент.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.