"Можливо, ми зможемо домогтися деескалації ситуації протягом наступних декількох днів або тижнів, але це серйозна ситуація, і ми витрачаємо на неї багато часу", – заявив Обама під час збору передвиборних пожертвувань у Віргінії.
Водночас Обама звинуватив Росію у спробі вплинути силовими методами на український народ".
Президент США погодився з аргументом свого російського колеги Владіміра Путіна, що Віктор Янукович, якого Верховна Рада відсторонила від влади, обраний демократичним шляхом. Однак, за словами Обами, багато хто в Україні не вважав, що Янукович добре виконує обов'язки президента.
Обама також запевнив, що США не безпосередньо не причетні до розвитку ситуації в Україні.
"Криза в Україні була наслідком його (Януковича – Ред.) рішення не підписувати угоду, яка б зорієнтувало економіку трохи більше в бік Заходу. Це вийшло з-під контролю, і ми спочатку брали участь лише в тому, щоб запобігти насильству всередині країни, (тоді) нам це вдалося", – пояснив Обама.
Як повідомлялось, 4 березня н апрес-сконференції президент РФї Владімір Путін заявив, що в Криму немає російських військ, а лише загони місцевої самооборони.
Путін також охарактеризував те, що відбувається в Україні як збройне захоплення влади і повідомив, що з сформованих в Україні органів влади він вважає частину парламенту легітимним, а решту – нелегітимним. Щодо можливості введення російських військ в Україну, на яку була отримана санкція Ради Федерації, Путін сказав: "Поки такої необхідності немає, але така можливість є".
Нагадаємо, МЗС України заявляє, що наразі на території України незаконно перебуває близько 16 тисяч російських військовослужбовців, тим самим РФ порушує умови Угоди щодо кількісного складу російських військових у Криму.
А Генштаб Збройних сил України уточнює, що у Криму, крім ЧФ РФ, перебувають: 31-а окрема десантно-штурмова бригада ВДВз Ульяновська, 22- га бригада спецпризначення ГРУ з Краснодарського краю та батальйон "Схід" з Чечні.