НОВИНИ

Путін: Необхідності вводити війська в Україні поки нема, але можливість є

Президент Росії Владімір Путін заявив, що в даний час немає необхідності введення російських військ в Україну. Про це він сказав на прес-конференції.

«З приводу введення військ. Поки такої необхідності немає. Але можливість така є», - заявив він.

При цьому Путін сказав , що проведені недавно Росією військові навчання "ніяк не пов'язані з подіями в Україні".

«Використання військових - крайній випадок. Але у нас є пряме звернення легітимного президента України Януковича про військову допомогу для захисту громадян України. Ми бачимо розгул неонацистів, націоналістів, антисемітів, які відбуваються в деяких частинах України, в тому числі в Києві. Введення військ - це крайній захід», - заявив Путін.

«Ми вважаємо, що Україна - наш найближчий сусід, братська республіка. Наші збройні сили - це товариші по зброї, друзі. Я впевнений, що українські військовослужбовці і російські військовослужбовці будуть по одну сторону барикад. Приблизно те ж саме відбувається зараз і в Криму. Не було жодного бойові зіткнення, не було жодного пострілу. Єдине, що ми зробили, посилили охорону наших об'єктів», - заявив Путін.

«Ми не збираємося втручатися, але ми вважаємо,  що всім громадянам України повинні бути представлені однакові права для участі у житті країни і для визначення майбутнього цієї країни», - додав він.

Щодо військових у Криму, то Путін заявив, що «це були місцеві сили самооборони».

«Участь у їх підготовці ми не приймали», - заявив він.

«Ми не будемо воювати з українським народом. Якщо ми і приймемо рішення про введення військ, то тільки для захисту громадян. Ми не претендуємо на те, щоб когось поневолювати, комусь диктувати щось, але, звичайно, ми не зможемо залишитися осторонь , якщо побачимо, що їх ( російськомовне населення -  Ред.) починають переслідувати, знищувати, піддавати знущанням. Дуже б хотілося , щоб до цього не дійшло», - заявив Путін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.