"Президент Обама поговорив телефоном із президентом Росії Путіним", – повідомляє Білий Дім.
"Два лідери відзначили важливість американо-російських відносин і обговорили низку питань безпеки та двосторонніх відносин, зокрема статус Едварда Сноудена та взаємодію в антитерористичній діяльності у рамках підготовки до зимової Олімпіади в Сочі", – сказано у повідомленні адміністрації президента США.
Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков також прокоментував зустріч лаконічно: "З ініціативи американської сторони відбулася телефонна розмова президентів РФ і США".
Після цього офіційні представники Білого дому і Держдепу докорили Росії в тому, що Сноудену вже надали "пропагандистську платформу" – так інтерпретували зустріч втікача з правозахисниками в терміналі аеропорту "Шереметьєво". Також пригрозили "проблемами" будь-якій країні, яка надасть Сноудену притулок.
Як повідомлялось, колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден планує звернутися до Росії з проханням про політичний притулок.
Як відомо, раніше низка країн Латинської Америки, зокрема Венесуела, Болівія та Нікарагуа, заявили, що готові надати притулок колишньому агенту ЦРУ Сноудену. Рішення цих країн підтримала й Куба.
Згодом, однак, представник Держдепартаменту США заявила, що надання будь-якою країною притулку або документів Сноудену автоматично призведе до погіршення відносин зі Сполученими Штатами.
30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.
З матеріалів, які він передав ЗМІ, слідувало, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.
Крім того, Сноуден надав німецькому виданню Spiegel документ, з якого слідувало, що американські спецслужбипрослуховували офіси Європейського Союзу. Члени ЄС звернулися до США з вимогою надати пояснення щодо цих повідомлень. Представник офісу директора нацрозвідки Сполучених Штатів заявив, що його країна готова обговорити таку інформацію.
Десять європейських країн відмовили Сноудену в наданні притулку.