"Ми вимагаємо право на відповідь, оскільки в іншому випадку ми будемо звертатися до суду і встановлювати факт порушення умов передвиборчої агітації не тільки телеканалом, але і персонально керівництвом в особі президента каналу, віце-президента, який відповідає за цей напрямок роботи телеканалу, і домагатися порушення проти них кримінальних справ", – сказав Князевич.
За його словами, протягом трьох днів на Першому національному каналі демонструють 6-хивилиний фільм про опозицію, який є чорним піаром.
Князевич також зауважив, що жодної помітки про політичну рекламу під час демонстрації фільму немає, так само як і немає посилання на замовника цього фільму. Він нагадав, що, згідно з чинним законодавством, на продукції такого характеру має бути вказаний замовник, інформація про якого має займати не менш як 15% площі екрану.
"Натомість фільм містить абсолютно брутальну, неправдиву інформацію про об’єднану опозицію та її лідерів, а отже про суб’єктів виборчого процесу, і, відповідно до закону, будь-який суб’єкт виборчого процесу, який вважає, що інформація, подана в тому чи іншому сюжеті, є неправдивою, має право на відповідь в тому самому проміжку часу за рахунок відповідного ЗМІ", – наголосив Князевич.
Він повідомив, що одразу після виходу фільму опозиція звернулася до телеканалу з проханням розмістити відповідь, як вимагає закон, протягом трьох днів, однак, час спливає і "нам, я так розумію, відмовили".
Крім того, "Батьківщина" звернулась до ЦВК, яка має витребувати від Першого національного всю інформацію про замовників, про угоди, які були підписані і про платіжні документи.
"Натомість, за неофіційною інформацією, нам вдалося отримати дані, що насправді такого роду замовлення здійснено з виборчого фонду одного з кандидатів – сателіта Партії регіонів, який балотується по одному з одномандатних округів міста Києва", – сказав Князевич, але відмовся назва звати призвіще кандидата.
Крім того, "Батьківщина" може звернутися до міжнародних спостерігачів, дипломатичних установ і ПАРЄ.
"Ми звернулися до генерального прокурора, оскільки вважаємо, що такого роду дії державного каналу містять ознаки злочину, передбаченого ст. 157 Кримінального кодексу України, оскільки вводить в оману виборців", – додав він. Також опозиція звернулася до Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Державного комітету телебачення та радіомовлення з вимогою відреагувати на дії УТ-1.
Як повідомлялось, у Рівному окружний адміністративний суд пізно ввечері 4 жовтня відмовив Партії регіонів у задоволенні позову до партії УДАР і газети «Рівне вечірнє», яких регіонали звинувачували в поширенні недостовірних відомостей і вимагали заборонити випуск газети до закінчення виборів.
Нагадаємо, Перший національний неодноразово визнавався лідером за кількістю матеріалів суспільно-політичної тематики з ознаками замовності.
Читайте також: "Перший партійний канал": влада підтверджує відсутність рівного доступу до ЗМІ в країні