НОВИНИ

У Рівному суд відмовився закривати газету за позовом регіоналів

Рівненський окружний адміністративний суд пізно ввечері 4 жовтня відмовив Партії регіонів у задоволенні позову до партії УДАР і газети «Рівне вечірнє», яких регіонали звинувачували в поширенні недостовірних відомостей і вимагали заборонити випуск газети до закінчення виборів.

Справа стосувалася статті «Удар Віталія Кличка: «Суд – прислуга Партії регіонів», опублікованої 27 вересня під рубрикою «Політична агітація». Автором публікації є кандидат у депутати Сергій Мініч, замовником виступила партія УДАР.

Під час засідання з’ясувалося, що емоційний тон статті продиктований попередніми рішеннями адміністративного суду Рівного, який зобов’язав партію УДАР демонтувати пошкоджений біл-борд. Автор статті припускає, що регіонали сфальсифікували докази у справі стосовно псування білбордів Віталія Кличка – ймовірно, самі їх пошкодили, а попередній суд цього умисне не помітив.

На боці відповідачів як третя сторона виступили представники «Батьківщини», «Свободи», «Нашої України» і кандидата-мажоритарника Віктора Матчука. Ці свідки вважають імовірне припинення виходу найпопулярнішої на Рівненщині газети суттєвим зменшенням шансів донести виборцям програми.

Представник Партії регіонів Володимир Демчук надіслав до редакції «Рівне вечірнє» листа з вимогою надати місце для спростування, однак не додав текст самого спростування.

Газетярі наполягають на законності публікації.

«У разі недостовірності поданих фактів відповідальність має нести автор – учасник виборчого процесу», –  стверджує редакція.

Після дослідження доказів суддя Дмитро Махаринець констатував, що встановлення достовірності поданих відомостей належить до компетенції цивільного судочинства, відтак вимоги Партії регіонів не можуть бути задоволені. Окрім того, газета не є належним відповідачем у даній справі.

Як повідомлялось, медіаексперти вважають, що у нинішній виборчій кампанії найбільші бюджети від продажу реклами ЗМІ отримали від Партії регіонів. Причому частина цієї реклами розміщена з використанням адмінресурсу, відзначають вони.

Як повідомлялось, нещодавно у коментарі Тиждень.ua народний депутат Тарас Чорновіл заявив, що «значна частина регіоналів дико не виносить в будь-якому розумінні свободи, свободи слова особливо», тому Партія регіонів, швидше за все, повернеться до законопроекту про наклеп після виборів –  навприкінці весни-влітку наступного року.

Нагадаємо, Верховна Рада у вівторок, 2 жовтня, розгляне питання про скасування прийнятого законопроекту про кримінальну відповідальність за наклеп, який парламент ухвалив у першому читанні 18 вересня. А 25 вересня його автор Віталій Журавський повідомив, що відкликає законопроект про наклеп.

3 жовтня голова Верховної Ради України Володимир Литвин повідомив, що підписав постанову про вилучення із законодавчої бази парламенту законопроекту про неклеп.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.