«Звісно, новий генплан ще не є остаточним, його повинні прийняти на сесії міськради в кінці року. Однак головна проблема, що генплан є безстроковим документом, його неможливо скасувати. Оскільки сьогодні ще діє попередній генплан до 2020 року, у випадку прийняття нового ці два документи будуть накладатися і це буде нісенітниця», – стверджує Бригинець.
За його словами, як в діючому, так і в проекті нового генплану існує пункт – зміна цільового призначення, що дозволяє міськраді приймати рішення щодо забудовування зеленої зони.
«На жаль, в новому генплані просто відповідним чином будуть позначені певні ділянки, залежно від того, під що вони вже виділені. Складається враження, що нова команда намагається покрити злочини попередньої київської команди. Це ще одне свідчення співпраці, які міняють своє обличчя, але по суті залишають роботи свою справу», – додав він.
Крім цього, за словами Бригинця, новий генплан передбачає виділення щороку 2 млрд грн. на історичні пам’ятки Києва.
«Це при тому, що бюджет Києва в рік – 16 млрд. Тобто фактично за ці 15 років, на які затверджується генплан, треба витратити два бюджети Києва. На жаль, це практично неможливо. Найбільша сума, яка була заявлена на ці потреби, – 22 млн. Втім, найбільше для історичних пам’яток було виділено 5 млн. Загалом же на втілення положень генплану, за словами Попова, треба 500 млрд грн.», – зазначив Бригинець.