Новий закон про вибори має бути написаний абсолютно з нуля – голова КВУ

12 Лютого 2015, 19:51

Новий закон про вибори має бути написаний з нуля, через те, що простіше написати текст з чистого аркуша, ніж переробляти проект, який не підходить країні концептуально. Таку думку в інтерв'ю "Українському тижню" Олександр Черненко, голова Комітету виборців України від 2009 року, народний депутат Верховної Ради VIII скликання.

"(Новий закон має бути – Ред.) виключно новим. Простіше все виписати з чистого аркуша, ніж переробляти проект, який концептуально не підходить", – повідомив депутат, відповідаючи на питання щодо того, чи має бути абсолютно новим чи бути підготовленим базі старого, чинного закону про вибори.

Читайте також: Політолог: виборчу систему не змінити без громадянського тиску

"Є дуже якісний варіант Чумака – Ємця, створений на основі розділу про парламентські вибори проекту так званого Виборчого кодексу Юрія Ключковського, що його той, своєю чергою, готував у 2010 році", – зазначає депутат.

Крім того, за його словами, в ході розробки законопроекту вкрай важливо якнайбільше уніфікувати електоральні процедури під час будь-яких перегонів – парламентських, президентських, місцевих.

"Хоча все-таки потрібні два окремі закони: про парламентські та місцеві вибори, і з них має бути сформовано вже згаданий кодекс", – наголошує Черненко.

Читайте також: Голова КВУ: виборчу систему треба змінити до літа – і "обкатати" вже восени

Довідка Тиждень.ua: Законопроект Віктора Чумака (БПП) – Леоніда Ємця («Народний фронт») скалькований із законопроекту Виборчого кодексу Юрія Ключковського. Пропонує цілковитий перехід до системи відкритих списків.

Повну версію інтерв'ю читайте в черговому числі "Українського тижня" (№6).