Український тиждень № 6 (378) від 12 лютого, 2015

Зміст номеру:
На початку лютого Україна, а разом із нею і західний істеблішмент завмерли в очікуванні: у США заговорили про необхідність поставок зброї до України, Анґела Меркель і Франсуа Олланд терміново зібралися до Києва, потім до Москви, відтак на вихідних до Мюнхена на конференцію з питань безпеки з’їхалися лідери країн, дипломати, експерти й керівники великих компаній, у коридорах найчастіше було чути слова «Україна» та «Росія».
Анна Корбут
Політика
Іловайський котел уже плавивсь і закипав людською кров’ю. Знесилені, пішки й на дивом уцілілій техніці вибивалися з тісного кільця наші солдати, а тим часом Київ приймав парад на честь Дня Незалежності – чіткий крок і новенька техніка полірували Хрещатик.
Дмитро Крапивенко
Авторські колонки
Експерти про лідерство США й Німеччини в урегулюванні українсько-російського конфлікту, допомогу зброєю та новий світовий порядок
Анна Корбут
Політика
Нездорові тенденції світової політики щораз більше спонукають в аналізі подій та фактів звертатися до медичних термінів. Імітація нейтралітету, що її практикує на людях частина західних державних лідерів, тільки поглиблює і без того чималу відстань між суспільною думкою та офіційним дискурсом політиків. Війна в Україні примушує Європу насамперед розібратись із власними принципами та цінностями і прийняти неприємну правду про себе. На політичному Олімпі готові до цього аж ніяк не всі.
Алла Лазарева
Авторські колонки
Може, хтось скаже, що донецьким слова не давали? Але запитання до влади є, і що далі, то гострішими й болючішими вони ставатимуть. А головне – їх не уникнути. Хоч би хто запитав: донецькі, львівські чи київські
Олена Стяжкіна
Суспільство
Для України 2014-й видався вкрай важким. Через неприховану війну, фактич­­ну втрату країною частини території, а також багаторічне незадовільне управління державою в економіці спостерігаються чис­­ленні негативні тенденції.
Любомир Шавалюк
Економіка
Здавалося б, міркувати про виборчу систему під час вій­ни якось несвоєчасно, почекали б уже до перемоги! Можна посперечатися: саме зараз час роздивитися контури майбутньої України й переконатися, що хлопці, які вирушають на фронт захищати цивілізацію від варварства, їдуть недарма. Тому обговорювати треба й визначатися вже зараз. Точніше, вчора.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Виборче законодавство є ключовим правовим підґрунтям представницької демократії. Від його якості залежить якість парламенту як загальнонаціонального представницького органу і найвищого законодавчого органу країни
Володимир Василенко
Політика
Тиждень обговорив ситуацію із прийняттям нової електоральної законодавчої бази з беззмінним головою Комітету виборців України, народним депутатом від Блоку Петра Порошенка Олександром Черненком.
Богдан Буткевич
Політика
В інтерв’ю Тижню народний депутат Степан Барна (БПП) розповів, чи відбудеться в Україні перезавантаження влади, скільки на це лишилося часу і як подолати корупцію.
Роман Малко
Політика
Варто визнати: останні пар­­ламентські вибори не при­­вели до оновлення влади. Тобто до так званої природної люстрації, коли людей у владі змінюють еволюційним, а не революційним шляхом.
Богдан Буткевич
Суспільство
На перший погляд, виборча система Німеччини видається заплутаним ребусом. Утім, він ефективно функціонує вже понад півстоліття, забезпечуючи довіру німців до свого парламенту й формування ефективної партійної системи
Ольга Ворожбит
Світ
Навіть якщо проблема з боргом Греції вирішиться, цього може бути замало для порятунку євро
The Economist
Світ
Грузинський досвід роботи з біженцями може бути корисним для України
Денис Казанський
Суспільство
Чехи обожнюють Грецію, про що свідчить як вибір туристських маршрутів, так і поширеність чеської мови на грецьких пляжах у літні місяці. Вони набагато толерантніше ставляться до проблем цієї країни, ніж, наприклад, словаки. На відміну від Словаччини Чехія не входить у єврозону – у нас все ще використовується чеська крона. З 28 країн Європейського Союзу до єврозони належать 19 – там розраховуватися можна тільки євро, а отже, грецька боргова криза найбільше загрожує їм.
Ярослав Пешек
Авторські колонки
Тиждень розмовляв із чеським політиком, екс-мініст­ром закордонних справ ЧР Александром Вондрою про ставлення його співвітчизників до свого нинішнього президента, позицію комуністичної партії в Чехії та безпекові виклики для Східної Європи.
Ольга Ворожбит
Світ
Працюючи над новою книжкою – політичним тлумачним словником, у якому мало бути потроху гумору, сатири та мого власного досвіду з європейської політики, я освіжив у пам’яті чимало радянських кліше, пропагандистських «перлів» та зразків огидної демагогії. Усе це досі є російською реальністю. І деякі «перли» дають змогу осягнути її глибинну сутність.
Леонідас Донскіс
Авторські колонки
Близько тисячі прихильників руху «Пеґада» («Патріотичні європейці проти американізації Заходу») 24 січня вийшли на вулиці Ерфурта.
The Economist
Світ
У середині XVIII століття із 13 британських провінцій в Америці шість були королівськими колоніями, чотири – приватними володіннями, а ще трьома управляли патентовласники. Чи можна з усього цього було зліпити єдину державу? Виявилося, що так!
Валерій Примост
Історія
Нині, коли чимало українців спостерігають за бойовими діями на Сході з екранів телевізорів та моніторів комп’ютерів, коли лідери європейських держав заявляють про «стурбованість» і приїжджають ушанувати пам’ять тисяч невинних людей, загиблих у концтаборі «Аушвіц-Біркенау», мимоволі проводиш паралель між подіями 70-річної давності й тим, що може статися. Й основним моментом, який зближує минувшину із сьогоденням, бачиться не так слабка протидія насильству, як холоднокровна маніпулятивність і мляве стримування абсолютного зла.
Ірина Троскот
Культура
Питання, чи є потреба в Міністерстві культури, від часу до часу постає у французьких засобах масової інформації, і легітимують його невпинні бюджетні суперечки, наслідком яких для цієї важливої структури стає небезпечне зменшення простору для маневру.
Франкі Бландо
Авторські колонки
«Візьміть мої окуляри, коли не бачите», – відповів прем’єр-міністр Яценюк на запитання кореспондента із CNN під час останньої спільної прес-конфе­рен­­ції з держсекретарем США Джоном Керрі.
Ольга Ворожбит
Авторські колонки
Тиждень почався з новини, що колектив кримської філії Укртелекому на зборах попросив Аксьонова перевести майно своєї компанії у власність Росії (як це вже відбулося у вересні в Севастополі). Як бачимо, фірмове кримське рейдерство тут набирає форми «по многочіслєнним просьбам трудящіхся». У Севастополі мережу «націоналізували» навіть без таких декорацій.
Лесь Терен
Суспільство