Про це пише Сергій Рахманін у новому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".
Відповідно до законопроекту, передвиборна агітація з використанням засобів масової інформації усіх форм власності проводиться з дотриманням принципу рівних умов.
Медіа, що надали майданчик (ефір) одному, позбавлені прав відмовити іншому. Більше того: медіа заборонено безкоштовно поширювати будь-яку інформацію, спроможну спонукати виборця голосувати за або проти того чи іншого кандидата (партії).
За порушення можуть позбавити ліцензії або зупинити вихід видання.
Слід зауважити, що у розпорядження видання потрапив проект закону про вибори народних депутатів. Даний документ є робочою версією майбутнього законодавчого акту, який буде обговорюватися 28 квітня на засіданні робочої групи з удосконалення законодавства, де, найімовірніше, до нього буде внесено незначні корективи.
Нагадаємо, міністр юстиції та голова робочої група з питань удосконалення виборчого законодавства при Президенті Олександр Лавринович заявив, що планується збільшення прохідного бар'єра у Верховну Раду для партій з 3% до 5%.
Пізніше, спікер Володимир Литвин заявив, що вважає недоцільним запровадження прохідного бар´єру для партій за умови введення змішаної виборчої системи.
У випадку збільшення прохідного бар'єра для партій з 3% до 5% у Верховну Раду пройдуть п’ять партій. Згідно з результатами дослідження соціологічною групою «Рейтинг», якби вибори до Верховної Ради України відбувалися у березні 2011 року, то 26,2% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за Партію регіонів, 19,7% – за "Батьківщину", 9,3% – за "Фронт змін", 6% – за "Свободу", 5,6% – за "Сильну Україну".