НОВИНИ

За новим законом в Раду потрапляють п’ять партій

У випадку збільшення прохідного бар'єра для партій з 3% до 5% у Верховну Раду пройдуть п’ять партій. Про це свідчать останні результати опитування, оприлюдненого соціологічною групою «Рейтинг».

Згідно з результатами дослідження, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися у березні 2011 року, то 26,2% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за Партію регіонів, 19,7% - за "Батьківщину", 9,3% - за "Фронт змін", 6% - за "Свободу", 5,6% - за "Сильну Україну".

Хоча зі всіх опитаних (незалежно від того, чи візьмуть вони участь у виборах) 5% бар’єр проходять лише три партії: Партія регіонів, "Батьківщина" та "Фронт змін".

Як повідомляє соціологічна група, 2000 респондентів були опитані впродовж 4 – 14 березня цього року. Ймовірна похибка становить 0,95%.

Нагадаємо, міністр юстиції та голова робочої група з питань удосконалення виборчого законодавства при Президенті Олександр Лавринович заявив, що планується збільшення прохідного бар'єра у Верховну Раду для партій з 3% до 5%.

Як повідомлялося, прогнозується, що Рада прийме законопроект про вибори парламенту у вересні-листопаді. Очікується, що первинний текст проекту закону буде оприлюднено до 18 квітня.

Лавринович заявляє також про те, що в законопроекті про вибори Ради, розробленому робочою групою, міститься положення про введення заборони на участь у виборах парламенту політичних блоків.