Новий президент Казахстану ініціює перейменування столиці

20 Березня 2019, 09:51

Новий президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв запропонував перейменувати столицю країни Астану на честь першого президента Нурсултана Назарбаєва. Про це повідомляє Tengrinews.kz.

 

 

"Необхідно увічнити ім'я нашого великого сучасника – першого президента Республіки Казахстан Нурсултана Абишевича Назарбаєва наступним чином: наша столиця повинна носити ім'я нашого президента і називатися Нурсултан", – заявив Токаєв.

 

Своєю чергою, віце-спікер Мажилісу парламенту Володимир Божко відзначив, що немає ніяких перешкод для перейменування столиці.

 

"Новий президент запропонував, це законом все повинно буде прийматися. У мене велика підозра, що парламент одноголосно підтримає це рішення. Що нам заважає? Єлбаси не дозволив зробити це, коли він був президентом. А новий президент Токаєв має повне право запропонувати це рішення. І я думаю, воно буде прийнято ", – наголосив він.

 

Крім того, Токаєв запропонував назвати всі центральні вулиці в містах країни ім'ям Нурсултана Назарбаєва.

 

Читайте також: Казахстанський журналіст: Після відставки Назарбаєва Казахстан може посилити курс на зближення з США та ЄС

 

Нагадаємо, 19 березня президент Кахастану Нурсултан Назарбаєв пішов у відставку. Назарбаєв був президентом Казахстану з 24 квітня 1990 року по 19 березня 2019. Повноваження він передав голові верхньої палати Касиму-Жомарту Токаеву.

 

20 березня голова Ради безпеки Казахстану та очільник верхньої палати парламенту Касим-Жомарт Токаєв приніс присягу і вступив на посаду президента Казахстану.