НОВИНИ

Казахстанський журналіст: Після відставки Назарбаєва Казахстан може посилити курс на зближення з США та ЄС

Водночас Малєєв відзначив, що прихід Токаєва може призвести до дистанціювання казахстанської зовнішньої політики від політики РФ.

Відставка Нурсултана Назарбаєва з посади президента Казахстану може призвести до виходу країни з Євразійського Союзу та посилити курс на зближення Казахстану з США та Євросоюзом. Про це Тижню повідомив головний редактор казахстанського порталу "Алтин Орда" Серік Малєєв.

 

 

За його словами, відставка Назарбаєва дає можливість здійснити перезавантаження у відносинах з Росією, США, Китаєм та країнами ЄС. Водночас Малєєв відзначив, що політика голови Ради безпеки Казахстану та очільника верхньої палати парламенту Касима-Жомарти Токаєва, якому Назарбаєв передав свої повноваження, може призвести до подальшого дистанціювання казахстанської зовнішньої політики від політики РФ.

 

Крім того, журналіст додав, що Токаєва може запровадити демократичні реформи, однак курс Назарбаєва на проведення ліберальних ринкових реформ в економіці Казахстану буде продовжений.

 

Нагадаємо, 19 березня президент Кахастану Нурсултан Назарбаєв пішов у відставку. Назарбаєв був президентом Казахстану з 24 квітня 1990 року по 19 березня 2019. Повноваження він передав голові верхньої палати Касиму-Жомарту Токаеву.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.