Новий глава МЗС Німеччини підтримав збереження санкцій проти Росії

28 Січня 2017, 15:15

Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель та його французький колега Жан-Марк Еро виступили за збереження санкцій проти Росії. Про це повідомляє агентство Reuters.

На їхню думку, будь-які наміри скасувати санкції мають бути прив'язані до прогресу у реалізації мінських домовленостей.

"Ми в Німеччині і Франції маємо чітку позицію в питанні санкцій. Ми хочемо імплементації мінського мирного процесу. І це є єдиним шляхом для зняття санкцій", – наголосив Ґабріель під час спільної з Еро прес-конференції у суботу, 28 січня, у Парижі.

Обидва міністри також оголосили про намір своїх країн тісніше співпрацювати з метою зміцнення Європи. Париж та Берлін здатні відстоювати власні спільні інтереси, наголосили глави МЗС Німеччини та Франції, а також повідомили, що створять двосторонню експертну робочу групу, на якій розглядатимуться питання майбутнього трансатлантичної співпраці. "Допоки Німеччина та Франція дивляться в одному напрямку, Європа рухається вперед", – наголосив Еро. За його словами, Франція та ФРН несуть відповідальність за проект об'єднаної Європи, а сильна Європа є також в інтересах Сполучених Штатів. "У Європи зовсім немає причин боятись майбутнього", – сказав, у свою чергу, Ґабріель.

Крім того, Жан-Марк Еро також зазначив, що рішення президента США Дональда Трампа призупинити програму з прийому біженців у США викликає у нього занепокоєння. "Надання притулку біженцям, які тікають від війни та переслідування, є одним з наших обов'язків", – наголосив міністр.

Візит до Парижа став першою закордонною поїздкою Зіґмара Ґабріеля на посаді глави МЗС ФРН.