В Україні станом на 2012-й налічувалося 155,48 тис. державних службовців, стаж яких перевищував 10 років, тобто які вже мали право отримувати підвищену пенсію. В органах місцевого самоврядування кількість громадян, котрі заробили «службову» пенсію, становить 42,16 тис. осіб.
«Закон від 14 травня «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» фактично перетворює цих майже 200 тис. службовців на справжніх кріпаків режиму. Адже найменший їхній вияв нелояльності до влади може призвести до позбавлення такої пенсії. До цієї цифри не включено тих службовців у владних органах, які мають стаж державної чи муніципальної служби вісім-дев’ять років і не менше мотивовані на отримання відповідної пенсії. Загалом, станом на 2012-й в Україні, за даними Національного агентства з питань державної служби, перших налічувалось 372,85 тис., а останніх 98 тис», – йдеться у статті.
Оглядач додає, що «антикорупційний» закон від 14 травня поставив у непевне становище не лише тих, хто боїться втратити «службову» пенсію, а й тих, кому до неї ще далеко, але хто цінує свою роботу.
«Законом № 224-VII внесено зміни до законів «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про міліцію», «Про Службу безпеки України», «Про прокуратуру», згідно з якими порушення згаданих обмежень (щодо сумісництва, одержання подарунків та підпорядкованості родичів), які передбачено Законом «Про засади запобігання і протидії корупції», є також підставою для припинення служби відповідно в органах місцевого самоврядування, МВС, СБУ, прокуратури. Крім того, цю норму як мотив для розірвання трудового договору внесено й до Кодексу законів про працю. Багато хто саме з цим нововведенням пов’язує тенденцію останніх двох-трьох місяців: масові звільнення з міліції, з органів влади», – йдеться у статті.
Більше про це читайте у матеріалі «Державне кріпацтво» у № 29 «Українського тижня».