Український тиждень № 29 (297) від 18 липня, 2013

Зміст номеру:
15 липня в Україну не впустили громадянина Російської Федерації, фотографа Юрія Барабаша. Українські прикордонники вручили йому відповідний документ – «Акт про повернення». У графі про причини лаконічно зазначено: «Заборона в’їзду в Україну».
Олександр Михельсон 56
Політика
Микола Азаров ще замолоду скуштував журналістського хліба, тож має повне право давати поради колегам.
Тиждень 41
VIP-хроніки
За різними підрахунками міжнародних організацій, Україна посідає чи то друге, чи то четверте місце у світі за кількістю міліціонерів на душу населення.
Юрій Макаров 169
Авторські колонки
Режим Януковича не усвідомлює всіх ризиків делегітимізації в очах народу
Андрій Дуда 72
Політика
Міліціонери визнають, що українська правоохоронна система прогнила настільки, що вони самі стали її заручниками
Валерія Бурлакова 89
Політика
За потурання у вищих ешелонах влади Україна перетворюється на один із найбільших перевантажних пунктів наркотиків на шляху до країн ЄС
Богдан Буткевич 28
Суспільство
Наркоманія – дуже стара й принципово невирішувана проблема, щонайбільше можна зменшувати її масштаб. Зрозуміло одне: заборонами і репресіями її не перемогти.
Семен Глузман 28
Авторські колонки
Про кількість наркозалежних в Україні та кошти, які виділяють на їхнє лікування, про найпопулярніші серед українців наркотики та їхнє кустарне виробництво, а також про покривання такого вельми прибуткового бізнесу міліцією Тиждень.ua розповів Павло Скала, юрист, експерт з питань наркополітики та ВІЛ/СНІД.
Оксана Хмельовська 30
Суспільство
Новий «антикорупційний» закон перетворює 470 тис. службовців органів влади на слухняних виконавців волі режиму Януковича
Андрій Дуда 24
Політика
Попри численні судові рішення у справах про шахрайство, підкуп та секс-скандали, говорити про кінець ери Сільвіо Берлусконі на Апеннінах іще зарано
Ольга Токарюк 10
Світ
Польський соціолог Даріуш Вояковський про сучасні ментальні кордони та пережитки доби залізної завіси в Європі
Ганна Трегуб 3
Світ
Роковини Волинської трагедії ознаменувалися не тільки однобічними та необ’єктивними постановами польського Сенату та Сейму, не тільки з’явою у Верховній Раді «групи-248», готовою витерти ноги об усе українське, не тільки дивовижним симбіозом між КПУ та агресивними прихильниками «русского мира» в Україні, з одного боку, та польськими праворадикальними націоналістами, з іншого боку, а й украй яловою, якщо не сказати різкіше, позицією значної кількості української ліберальної інтелігенції
Сергій Грабовський 134
Авторські колонки
Чому міф про трипільців як перших українців і творців найдавнішої земної цивілізації не тільки не возвеличує Україну, а й грає на руку прихильникам «єдіной і нєдєлімой»
Леонід Залізняк 35
Історія
Сенсації – це те, що нас тримає на поверхні, як поплавок. Ну, не всіх, а якусь частину, котра без фантазійних пірнань у минуле просто не годна дихати. Нації, які є самодостатніми й сильними духом, не потребують історичних містифікацій. У них ніколи не виникає бажання позмагатися, наприклад, із Давнім Єгиптом.
Юрій Винничук 84
Авторські колонки
Відомий французький мистецтвознавець і музейний куратор вважає, що складність процесу розуміння західними країнами існування окремого українського арту ХХ століття перешкоджає йому посісти належне місце у світовому культурному просторі.
Олег Коцарев 22
Культура
4-й Одеський міжнародний кінофестиваль демонструє просту максиму: розмір має значення. Власне, за цим принципом дійство живе вже три роки, коли 2010-го відкрилося практично на порожньому місці в розпал фінансової кризи, щоразу збільшуючи то кількість фільмів, гостей і глядачів, то місця проведення і загальний бюджет.
5
Культура
Нещодавно відбувся реліз саундтреку до фільму «Самотній Рейнджер» Ґора Вербінскі, композитором якого став Ганс Циммер (на фото). Цей автор для режисера – перевірений варіант: за останній десяток років вони працювали разом над шістьма проектами, зокрема й над «Піратами Карибського моря» та «Ранго», де також були пригоди, Джонні Депп і пафос вестерну.
Тиждень 12
Культура
Національний художній музей не раз пускав у свої стіни сучасне мистецтво у форматі гостьових проектів, та цього разу тут влаштували «Перегони з часом»: роботами сучасних художників доповнили постійну експозицію. Тепер мистецтво минулого століття займає весь другий поверх.
Тиждень 10
Культура
Кумбха-Мела – найграндіозніше релігійне свято планети, яке відбувається раз на 12 років неподалік священного індійського міста Аллахабада
Агеєв В’ячеслав, Станіслав Стрілець 12
Подорожі