"Прогнозую, що до дня музею 18 травня ми з вами зустрінемося, і тут буде вже новий генеральний директор", – сказав він.
При цьому міністр повідомив, що зараз комісія Мінкультури розробляє порядок проведення конкурсу заміщення посади, на яку, з його слів, можуть призначити кожного із працівників музею, який буде відповідати необхідним вимогам, у тому числі, і колишнього гендиректора музею Анатолія Мельника.
"У конкурсі можуть брати участь абсолютно всі музейні працівники, у тому числі й Анатолій Іванович Мельник, і я йому бажаю виграти в цьому змаганні, і очолити вже в новій іпостасі музей", – додав Кулиняк.
Він спростував інформацію про те, що Мельника звільнили у зв'язку із ситуацією щодо справжності картин, які перебувають у секретаріаті Кабінету Міністрів. З його слів, звільнення пов'язане з поганими результатами, які показував музей, а також з пошкодженням ікон у музеї.
При цьому міністр підкреслив, що ситуація з іконами також не є основною причиною, серед таких, зокрема, він назвав низькі показники відвідуваності музею.
Він також розповів, що традиційно виконуючим обов'язки керівника музею призначається його зберігач, однак у момент звільнення гендиректора Юлія Литвинець написала заяву про звільнення і тому на посаду в.о. гендиректора призначили радника міністра Тетяну Миронову.
При цьому Кулиняк запевнив, що Миронова не робитиме ніяких різких кроків у діяльності музею, у тому числі й кадрових. Крім того, міністр повідомив, що нікого зі співробітників музею, крім гендиректора, не звільняли.
Нагадаємо, 5 квітня Міністерство культури звільнило за згодою сторін Мельника з посади гендиректора Національного художнього музею.
Депутат Верховної Ради від фракції НУНС В'ячеслав Кириленко вважає, що причиною звільнення Мельника є оприлюднена ним інформація про зникнення картин з Кабінету Міністрів. Сам Мельник сподівається на нове слідство у цій справі.
У листопаді 2011 року Кабмін ініціював перевірку збереження художніх творів, які експонуються в будинку уряду, у ході якої працівники Національного художнього музею, які проводили перевірку, висловили сумнів щодо дійсності картин пензля художника-імпресіоніста Миколи Глущенка "Село біля річки" та "Дніпровські далі".