Нове британське кіно та виставка про Германа Гессе. Найважливіші культурні події тижня

Культура
26 Листопада 2019, 15:21

26 листопада у Києві у Національному музеї Голодомору-геноциду Дарія Альошкіна представить свій новий проект "Мереживо пам’яті" . Вперше українські витинанки розповідатимуть не лише про образи народної культури, а й про травматичну історію нації — Голодомор.

 

 

"З ХІХ століття українці виготовляли витинанки на свята, прикрашаючи свої оселі. Спеціальними маленькими ножиками народні умільці вирізали невагомі та крихкі ажурні серветки, полотна, рушники. Орнамент витинанки складався з певних символів, які й розповідали, що святкує родина: чи то Різдво, чи весілля, чи народження. 26 листопада це традиційне мистецтво наповнится новими сенсами в Музеї Голодомору в виставці витинанок "Мережево пам’яті", – йдеться в описі події.

 

Читайте також: Back to USSR: У Києві відкрився виставковий проект про міфи та реалії радянської доби

 

Як зазначається, на презентації проекту висупатиме етно-електронний гурт Mavka, а також відбудеться показ відеорепортажу дослідників української географії, антропології та етнографії The Ukraїner про мисткиню.

 

Виставка експонуватиметься до 10 січня 2020 року.

 

27 листопада у Києві у бібліотеці Київського політехнічного інституту відкривається виставка "Між фронтами. Гравець у бісер Герман Гессе", організована Літературним Будинком в Берліні та Goethe-Institut в Україні.

 

 

Виставка зосереджується на 1933-1945 роках і на основі матеріалів, які дотепер залишались невідомими, розповідає про багатошарові переплетіння, у які потрапив видатний німецький письменник Герман  Гессе, опинившись між Швейцарією, німецькою еміграцією та диктатурою в Німеччині – тобто практично "між фронтами".

 

Читайте також: Франкфуртський книжковий ярмарок: нобелівський післясмак, норвезький приклад та українська "історія історій"

 

У день відкриття виставки також відбудеться перфоманс "Гессе. Притчі" у виконанні Sed Contra Ensemble і Театру на Печерську. Також відвідувачі матимуть змогу прослухати аудіо-лекцію Євгена Станісевича. 4 грудня Мікеле Ванджі прочитає лекцію "Ритми сучасності. Джазова музика в романах Веймарської республіки на прикладі роману Гессе "Степовий вовк"", а 10 грудня Олександр Юдін розповість про зв'язок Гессе та Сходу. Крім того, у рамках виставки заплановані також йога та читання з Вікторією Шум.

 

Експозиція діятиме до 11 грудня.

 

28 листопада у Києві у кінотеатрі "Жовтень" розпочинається 19-й фестиваль "Нове британське кіно", у рамках якого покажуть призерів Канн, фаворитів британських премій та фестивальні хіти. 

 


 

Почесною гостею фестивалю стане режисерка Аґнешка Голланд, триразова номінантка на премію "Оскар", сценаристка фільмів Кшиштофа Кесльовського та Анджея Вайди, режисерка епізодів культових серіалів "Прослуховування", "Картковий будинок" та "Вбивство". Голланд особисто представить історичний трилер "Ціна правди" українським глядачам.

 

 

 

Фільм спільного виробництва Великої Британії, України та Польщі розповідає історію валлійського репортера Ґарета Джонса, який вперше в західній пресі заявив про український Голодомор. У головних ролях – Джеймс Нортон ("Війна і мир") та Ванесса Кірбі ("Корона").

 

Зауважимо, "Ціна правди" стала першою копродукційною стрічкою України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно), Великої Британії (Jones Boy Film) та Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute). 
 

Крім того, у програмі "Нового британського кіно" на глядачів чекає нова робота ветерана британського кіно Кена Лоуча – соціальна драма "Вас не було на місці". Світова прем'єра стрічки відбулася в рамках основної конкурсної програми Каннського кінофестивалю. За традицією, Лоуч фокусується на соціальній критиці на прикладі сім'ї кур'єра-роботяги, які намагаються звести кінці з кінцями в сучасній Англії.

 

Читайте також: Берлінський мур та серійні вбивства у новому німецькому кіно

 

З основної програми Каннського кінофестивалю відібрано і науково-фантастичну драму "Малюк Джо". Стрічка режисерки Джессіки Гауснер, знята у найкращих традиціях серіалу "Чорне дзеркало", розповідає про корпорацію, яка займається виведенням нових видів рослин. Головні ролі у стрічці виконали Бен Вішоу та Емілі Бічем, яка була відзначена премією Каннського кінофестивалю за найкращу жіночу роль.
 

"Дієго Марадона" – документальний хіт про зірку світового футболу, одіозного Дієго Марадону. Стрічка дає глядачам можливість оцінити на великому екрані архівні відеозаписи, які вперше побачать світ у фільмі. Режисер – дворазовий лауреат премії BAFTA за найкращий документальний фільм Азіф Кападіа ("Емі", "Сенна").

 

 

 

Остання робота Пітера Джексона ("Володар перснів") – документальна стрічка "Вони не постаріють". В її основу лягли кадри Першої світової війни з архіву Імперського військового музею в Лондоні – понад 100 годин зйомок на чорно-білу плівку, які було відреставровано, переведено у колір та озвучено (до 100-річчя завершення війни 1918-2018).
 

Мелодрама "Тільки ти" – дебютний повнометражний фільм режисерки Гаррі Вутліфф. Головні ролі у романтичній історії однієї ночі, яка переросла у стосунки, зіграли Лая Коста ("Вікторія") та Джош О'Коннор ("Корона").

 

Організатори наголошують, що цьогоріч фестиваль "Нове британське кіно" стане ще доступнішим для людей з порушенням зору або слуху. Так, фільм-відкриття фестивалю та соціальна драма "Вас не було на місці" будуть показані з тифлоперекладом (додаткова аудіодоріжка в навушниках, яка пояснює, що відбувається у сценах фільму, для людей з порушенням зору) та спеціальним субтитруванням (текстова доріжка, що супроводжує фільм написами у нижній частині екрану для людей з порушенням слуху). 

 

 Усі фільми демонструються мовою оригіналу з субтитрами.

 

Фестиваль триватиме до 4 грудня.

 

30 листопада у Львові в мистецькому просторі "Дзига" пройде відкриття першої в Україні фотовиставки "Шедеври танцювальної культури людства".

 

 

Програма заходу:

  • 16:00 — церемонія відкриття фотовиставки.
  • 16:15 — лекція "Фламенко: історії про почуття" від Олександри Варавіної, інструктора Української Федерації Танців, керівника школи фламенко "Олє! Пріма!", члена  міжнародної ради танцю при ЮНЕСКО.
  • 16:40 — Лекція "Історія капоейри" від Горбунова Дмитра, інструктора міжнародної групи капоейри Cordao de Ouro.
  • 17:00 — Лекція про суфійські кружіння "Mevlevi Sema ceremony" від Моголівець Наталії, президента Львівської секції міжнародної ради танцю при ЮНЕСКО.
  • 17:30 — Виступ фламенко. Концертна група школи фламенко "Олє! Пріма!"
  • 18:00 — Перформанс з капоейри від Горбунова Дмитра та Мунбасової Зарини, інструкторів міжнародної групи капоейри Cordao de Ouro.
  • 18:15 — суфійські кружіння.

Як зазначається, фотовиставку сформовано за списком Intangible Cultural Heritage List, складеним у рамках програми ЮНЕСКО "Шедеври усної та нематеріальної культурної спадщини людства". 

 

"Метою програми ЮНЕСКО "Шедеври усної та нематеріальної культурної спадщини людства" є приветрання уваги до нематеріальної культурної спадщини, стимулювання зусиль щодо її охорони та зберігання", – йдеться в описі події.

 

Читайте також: Ларс Свендсен: "Реальність сьогодні така, що бракує одного великого спільного ринку ідей"

 

Виставку організовує Львівська секція Міжнародної Ради Танцю при ЮНЕСКО (Lviv Section of CID at UNESCO) за підтримки Львівської міської ради, Львівського конференц-бюро, факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. І. Франка, Всеукраїнської Федерації Танцю.