Нова влада Лівії не хоче розслідувати причини смерті Каддафі

21 Жовтня 2011, 12:23

Джибріл повідомив, що повстанці вже зв’язалися з Міжнародним кримінальним судом в Гаазі. Суд попросив лівійців поки ще не ховати Каддафі, для того щоб можна було провести необхідний огляд тіла. Тим не менш, Перехідна рада вирішила не проводити розслідування причин смерті Каддафі.  Разом з тим, лікарі взяли всі необхідні зразки ДНК для того, щоб жодних сумнівів щодо особи вбитого не залишалось.

Джібріл також заявив, що Каддафі скоро буде поховано в безпечному та невідомому широким масам місці відповідно до ісламських обрядів. Він додав, що «неважливо, що станеться з тілом, головне, що він зник». На думку Der Spiegel, таким чином Перехідна рада хоче запобігти тому, щоб могила колишнього правителя стала місцем паломництва для прихильників Каддафі.   

Разом з тим, остаточної впевненості щодо того, за яких умов загинув полковник і досі немає. Так, голова Перехідної ради заявляє, що Каддафі потрапив під перехресний вогонь між повстанцями та його бійцями і під час перестрілки отримав смертельне поранення в голову. Судовий медичний експерт не зміг визначити, які бійці вбили полковника.

Проте, The New York Times повідомляє, що кулі були випущені з близької відстані, а тому Каддафі скоріш за все стратили повстанці.

Разом з тим, є кілька інших версій смерті колишнього правителя Лівії. Так, невідомий свідок повідомив агентству Reuters, що в Каддафі стріляв один із його людей. За іншими даними, полковника було поранено ще під час попередньої битви за Сірт після чого він втік разом зі своїм конвоєм та помер від поранень, коли його перевозили в машині швидкої допомоги.