Нова угода про зону вільної торгівлі з країнами СНД вводить механізми вирішення торгових спорів

19 Жовтня 2011, 07:36

Про це й деться у статті "СНГ обновило зону" у газеті "Коммерсант-Украина".

Так, як пояснюють експерти, застосування країнами антидемпінгових і компенсаторних заходів, а також технічних бар'єрів, санітарних і фітосанітарних норм повинно відповідати нормам СОТ.

У разі порушення однією з країн СНД своїх зобов'язань сторони звертаються або до Економічного суду СНД, або в спеціальну експертну комісію.

"Між країнами СНД режим вільної торгівлі діяв і раніше, але не було механізмів вирішення торгових спорів, пов'язаних з порушенням режиму. Зараз механізми з'явилися, і, навіть якщо вони виявляться недосконалими, це краще, ніж їх відсутність", – відзначає професор Київської школи економіки Олександр Шепотило.

У свою чергу народний депутат від НУНС Ксенія Ляпіна додала, що "на відміну від вступу до Митного союзу, зона вільної торгівлі з СНД не суперечить європейському курсу України та не означає нашої відмови від євроінтеграції".

Нагадаємо, 18 жовтня Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан, Молдова й Таджикистан підписали угоду про створення зони вільної торгівлі.

Прем'єр-міністр Микола Азаров сподівається на набуття чинності угодою про зону вільної торгівлі Співдружності Незалежних Держав з 2012 року.