Норвегія: За рік на території країни перехоплено 41 російський винищувач

2 Грудня 2014, 10:29

Збройні сили Норвегії опублікували відео, на якому показано, як російський винищувач МіГ-31 проходить занадто близько від норвезького F-16. На відео видно, як російський МіГ-31 несподівано "підрізає" один з двох норвезьких літаків, надісланих для перехоплення в небі в міжнародному повітряному просторі на північ від Норвегії, пише The Wall Street Jornal.

«Що за чорт», – каже пілот норвезького  F-16,  удиляючись від Міг-31, що пройшов на відстані ближче, ніж 20 метрів.

Капітан об'єднаного штабу Збройних сил Норвегії Бріньяр Стурдал відмовився сказати, коли саме відбувся цей інцидент.

Проте, за його словами, подібні небезпечні маневри є досить рідкісними.

«Могло б бути зіткнення літаків», – сказав він.

«Пілот мав спонтанну реакцію, на відео його коментар і відволікаючий маневр вказують на те, що такі дії є небажаними … ми не знаємо, чи це була помилка російського пілота, чи ознака більш агресивної поведінки росіян», – додав Стурдал.

Згідно з повідомленням міністерства оборони Норвегії, норвезькі F-16 піднімалися в небо для перехоплення російських літаків 41 раз минулого року та 43 рази цього року.

Для порівняння таких випадків було лише 16 у 2005 році.

«Я не думаю, що є особлива необхідність для занепокоєння, але ми, звичайно, моніторимо активність (російських літаків – Ред.)», – заявила міністр оборони Норвегії Іне Еріксен Сорейде.

«Росія, як і всі інші, повинна дотримуватися міжнародних авіаційних законів і правил. Неприпустимо, щоб російські літаки, створювати небезпечні ситуації в європейському повітряному просторі», – додала вона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Норвегія виявила біля своїх кордонів новітній російський бомбардувальник.

Як відомо, раніше в НАТО зазначили, що у 2014 році винищувачі Північноатлантичного альянсу перехопили вже 100 літаків, що втричі більше, ніж в 2013 році.

3 листопада командувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав заявив, що польоти російських військових літаків в європейському повітряному просторі набули провокаційного характеру.

Читайте також: Російські літаки і субмарини провокують НАТО від Балтики до Португалії