НОВИНИ

Російські літаки і субмарини провокують НАТО від Балтики до Португалії

В останні два місяці російські літаки й судна почали частіше порушувати повітряний і водний простір інших країн.

Балтійське узбережжя

Так 6 листопада винищувачі НАТО перехопили над Балтійським морем російський військовий літак-розвідник Іл-20. 

8  листопада два канадських винищувача  були змушені перервати навчання,  помітивши  російський літак над   Литвою.

За кілька днів російський військово-транспортний літак Іл перехопили біля Естонії та Литви.

17 листопада російський винищувач Су-27 був перехоплений військовою авіацією НАТО поблизу повітряного простору Латвії.

За даними збройних сил Латвії, інцидент стався над міжнародними водами Балтійського моря, недалеко від латвійських територіальних вод.

Швеція

У вересні поблизу кордонів Швеції зафіксували російський літак.

А вже від 17 жовтня Збройні сили Швеції проводили операцію з виявлення "іноземної підводної активності" у районі Стокгольмського архіпелагу. 

Зафіксований сигнал про лихо був російською мовою на спеціальній частоті, яку використовує РФ у надзвичайних ситуаціях. Потім сигнал уже зашифрували. Однак вдалося встановити, що він виходив з точки у Стокгольмському архіпелазі і йшов до Калінінграду.

Влада Швеції, як відомо, обмежила доступ в район пошуку як для цивільних суден, так і для преси. Водночас, у російському Міноборони офіційно заперечили інформацію про субмарину РФ, яка зазнає катастрофи у Балтійському морі. 

22 жовтня Швеція зафіксувала активність ще одного підводного човна у своїх територіальних водах. 

15 листопада у Швеції заявили, що країна має в своєму розпорядженні неспростовні докази вторгнення до її територіальних вод у жовтні іноземного підводного човна. 

Велика Британія

31 жовтня королівські військово-повітряні сили перехопили російський бомбардувальник, що наближався до узбережжя Великої Британії.

Літак Ту-95, який перебував в міжнародному авіаційному просторі, перехопили винищувачі Eurofighter Typhoon, які були підняті з авіабази Лоссімут в Шотландії.

Португалія

За інформацією міністра оборони Португалії Жозе Педру Агіар-Бранко, португальські літаки піднімалися в повітря вже 15 разів за останні два місяці для перехоплення російських бойових літків.

1 листопада Португалія вдруге за тиждень підняла винищувачі F-16, щоб перехопити російські бомбардувальники, помічені в міжнародному просторі поблизу узбережжя країни, поряд з південними кордонами НАТО.

Проте 5 листопада корабель португальських ВМС перехопив російське судно, яке виявилося у водах виключної економічної зони країни.

Як відомо, раніше в НАТО зазначили, що у 2014 році винищувачі Північноатлантичного альянсу перехопили вже 100 літаків, що втричі більше, ніж в 2013 році.

3 листопада командувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав заявив, що польоти російських військових літаків в європейському повітряному просторі набули провокаційного характеру.

Раніше інший представник НАТО, полковник Мартин Дауні заявив, що наприкінці жовтня сили НАТО знаходили і супроводжували літаки ВПС Росії в повітряному просторі над Атлантикою, Балтійським і Північним морями.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.