Так, Конституційний суд Німеччини розглянув позов 15 громадян країни, які вважали, що дії уряду країни по порятунку Греції у 2010 році були здійснені з порушенням Основного закону країни.
Загалом, до суду в місті Карлсруе надійшло 50 скарг на участь уряду у порятунку Греції. Значна частина позовів була відкинута за різних обставин. До судової зали дійшло лише 15 позовів.
До основних позивачів належать: професор правознавства Карл Шахтшнайдер, економіст Йоахім Старбатті, Вільгельм Хенкель та Вільгельм Ноелінг, а також представник парламенту правоцентрист Карл Шахтшнайдер.
Головним звинуваченням з боку позивачів була невідповідність вчинку німецького уряду європейському праву та основним принципам грошового союзу. Зокрема, йшлося про заборону переймати на себе борги інших країн.
Федеральний конституційний суд країни зазначив, що «в залі засідання не дебатний клуб, а тому економічні суперечки тут не допустимі. Єдине, що буде розглянуте на цей момент – відповідність вчинку уряду Німеччини правовим нормам».
Як повідомляє німецьке видання Frankfurter Allgemeine, згідно з німецьким законодавством, пакет порятунку в Єврозоні передбачає, що Німеччина може брати на себе зобов’язання максимум у розмірі 147,6 млрд євро, включаючи витрати на екстрені кредити.
Загалом, за даними EUobserver, торік Німеччина сплатила більшу частину фінансової допомоги для Греції від МВФ та ЄС, виділивши 110 млрд євро.
«Членство в Єврозоні передбачає солідарність між учасниками», – зазначив на захист уряду міністр фінансів Німеччини Вольфган Шойбле. «Вплив кризи на стабільність фінансової системи продемонструвала, що країнам не варто випробовувати долю та залишатися байдужими. Саме тому виділена фінансова допомога мала усі підгрунтя», – додав він.
Вирок суду щодо правомірності рішення німецького уряду щодо надання фінансової допомоги Греції у 2010 році буде відомим через три місяці.
Нагадаємо, що у червні Німеччина погодилася далі кредитувати Грецію.