НОВИНИ

Німеччина погодилася далі кредитувати Грецію

Під тиском Міжнародного валютного фонду Німеччина таки змінила свою позицію і надасть фінансову допомогу Греції. Про це пише британське видання The Guardian.

Зокрема, напередодні 16 червня Меркель та Саркозі блокували допомогу Греції. Канцлер Німеччини та президент Франції вважають недоцільним надання нової грошові позики Греції, якщо до процесу не долучаться приватні інвестори.

«Без залучення приватних інвесторів нова грошова допомога Греції не можлива», – зазначено у заяві Меркель.

Однак нині Берлін пропонує розподілити борговий тягар Греції між приватними інституціями та банками. Розмір боргу складе €215 млрд. Водночас погляди Німеччини щодо розв’язання грецького питання розходяться із поглядами Європейського центрального банку, Європейської комісії та прем’єр-міністра Люксембургу Жан-Клод Юнкера, які вважають, що німецька ініціатива може скопіювати ситуацію аналогічну із Леман Бразерс (Lehman Brothers).

Загалом Міжнародний валютний фонд, який покриває €30 млрд із €110 млрд грошової позики Греції, зазначив, що незважаючи на рішення урядів європейських країн, Фонд виділить ще один транш на початку липня навіть якщо уряди країн Єврозони не дійдуть згоди між собою щодо другого пакету фінансової допомоги для Греції. В той же час як і МВФ, так і члени Єврозони закликали Грецію таки провести реформи у сторону бюджетних скорочень.

Водночас в Афінах, прем’єр Греції Георгіос Папандреу намагається втримати владу та впоратися із боргом у розмірі €28 млрд. У Вашингтоні МВФ тисне на Європу та переконує розтягнути повернення кредиту Греції на довший період. В Брюсселі голови країн-членів Єврозони розмірковують, чи спроможний приватний сектор Греції розділити з урядом тягар нової позики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.