Німецький спецпосланник: Україна вже немає такого часу на децентралізацію, як мали Польща чи Східна Німеччина

8 Червня 2018, 08:10

У Німеччині та Польщі реформа децентралізації тривала по вісім років, але в України такого часу немає. Про це в інтерв’ю Тижню розповів спеціальний посланник уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт.

 

«У Німеччині ми розпочали із реструктурування районів й утворили нові, на що пішло три роки. Однак разом із реформою місцевого самоврядування це зайняло вісім років. У Польщі реформа тривала стільки само. В Україні ж проблема в тому, що минуло вже 25 років. Тому, гадаю, на неї вже немає такого часу, як мали Польща чи Східна Німеччина», – сказав він.

 

 

Також, за словами Мільбрадта, цю реформу складно порівнювати із такими реформами в інших посткомуністичних країнах, оскільки Україна територіально більша за Словаччину чи Естонію. Добре порівнювати з Польщею, однак вона ще до комуністичних часів мала демократичні та децентралізовані структури, що було великою перевагою. А на значній частині території здавна побутувало самоврядування.

 

«Тож якщо йдеться про зміну менталітету, то до Другої світової війни самоврядування було в Галичині та Польщі. У межах Великого князівства Литовського багато українських міст мали Магдебурзьке право, що і є самоврядуванням. Тут Україна може віднайти історичну опору. Натомість царська та комуністична системи відкидали самоврядування», – пояснив спец посланник.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»