Український тиждень № 23 (551) від 7 червня, 2018

Зміст номеру:
Шок, гнів, гарячковий пошук механізмів мобілізації колег, політиків і знакових особистостей... Не те щоб вирок паризькому кореспондентові «Укрінформу» Роману Сущенку став несподіванкою.
Алла Лазарева
Політика
Таллінн — ідеальне місце для того, щоб поговорити про історію. Відроджена 1991 року, сучасна Естонська Республіка не втрачає зв’язок зі своєю міжвоєнною попередницею.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Хто з кандидатів у президенти заявив про себе, а про кого варто здогадуватися
Роман Малко
Політика
Про побічні ефекти боротьби з корупційними потоками
Любомир Шавалюк
Економіка
Відтоді як 27 лютого 226 депутатів Верховної Ради проголосували за створення Міністерства у справах ветеранів, цією темою зацікавилися журналісти й громадськість.
Політика
Оновити кадровий склад держорганів буде складно навіть у разі бажання керівництва
Андрій Голуб
Політика
Тиждень розмовляв зі спеціальним посланником уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґом Мільбрадтом про допомогу німецького уряду нашій країні в проведенні реформ, про успіхи й проблемні моменти в їх здійсненні.
Ольга Ворожбит
Політика
А тепер я сам себе буду спростовувати. Стосовно того, що Україна нікому в світі не потрібна й має покладатися лише на власні сили, як я писав у одному з попередніх чисел (див. Тиждень, № 20/2018). Безумовно, має покладатися, я на цьому досі наполягаю, а от потрібна чи ні — це ще питаннячко.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Як проти українців використовують міф схильності до свавільності та чому таке важливе відчуття відповідальності перед своїми
Олесь Олексієнко
Політика
Як і навіщо переконувати світ, що Україна — жертва не лише російської агресії, а й російського імперіалізму
Максим Віхров
Суспільство
Чого насправді бракує Україні для реалізації її потенціалу
Дмитро Крапивенко
Суспільство
Війна крім болю й руйнування принесла багато змін. Деякі з них сьогодні є найбільшим зрушенням у суспільстві.
Андрій Бессараб
Авторські колонки
Чи є що українцям протиставити вже звичному культу поразок
Ігор Лосєв
Історія
Як здолати російське культурне домінування
Денис Казанський
Суспільство
У січні 1928 року в редакцію харківського журналу «Нова генерація» поштар приніс листа із закордонними штемпелями. Це не було якоюсь дивиною: видання передплачувало багато іноземної преси. Але той лист усіх схвилював: він надійшов з Італії, від редактора органу італійських футуристів часопису Noi.
Ярина Цимбал
Авторські колонки
Реформа системи інтернатів має на меті зробити ці заклади непотрібними, розвиваючи послуги для сімей у громадах
Ганна Чабарай
Суспільство
Навіщо Україні запроваджувати положення Оселищної та Пташиної директив та як це змінить систему охорони природи
Роман Малко
Суспільство
У чому помилявся французький лідер, цитуючи Достоєвского
Філіпп де Лара
Світ
Угорський лоукост може обійти Ryanair у Західній Європі
The Economist
Світ
Міністр закордонних справ ФРН пояснив верхівці СДПН свою політику стосовно Росії й отримав несподіване схвалення. Натомість процес «оновлення» партії викликає значне незадоволення
Даніель Фрідріх Штурм
Світ
Королівський ВМФ Британії: великі амбіції, малий бюджет
The Economist
Економіка
Британський публіцист Кенан Малік критикує як ворожість до чужих, так і мультикультуралізм. Для нього ці два явища стоять на заваді ліберальному суспільству, яке мало б ґрунтуватися на спільних цінностях і нормах
Кенан Малік
Світ
Коли під час параду на російський День перемоги Червоною площею котилися ракети, біля президента Владіміра Путіна незворушно стояв прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу.
The Economist
Світ
Зростає християнство, яке у середньовічному стилі сприймає себе відокремлено від інших деномінацій і не зважає на любов до ближнього. В Угорщині, Польщі, як і в Росії, держава та релігія об’єднуються. Це фатальний розвиток
Томас Шмід
Світ
За трансформаціями завжди цікаво спостерігати, особливо якщо не дуже розумієш, що саме перед тобою розгортається — еволюція чи деградація.
Тетяна Микитенко
Авторські колонки
Не раз трапляється так, що, пояснюючи масові скупчення людей, деякі теоретики апелюють до несвідомих стадних інстинктів.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Лєнінсько-сталінська політика українізації: хронологічні межі та реальна суть
Станіслав Кульчицький
Історія
Національна опера України цього сезо­­ну започаткувала практику проведення спеціальних зустрічей напередодні вистав із відомими виконавцями, на яких музиканти презентують себе слухачам у форматі публічного інтерв’ю.
Анна Ставиченко
Культура
Помаранчевий магазинчик і яскрава усмішка Наталії з віконечка вітрини. Поряд сквер, пошкоджена будівля пошти й траурний вінок біля стіни. У сумнозвісному районі Східний у Маріуполі на майданчиках бавляться діти, їздять маршрутки, люди йдуть у своїх справах. Від трагічних подій 2015 року практично не залишилося ознак.
Каріна Дорошенко
Суспільство
Наприкінці травня я зазвичай відвідую Київ у дні міста й «Книжковий Арсенал».
ОНУХ
Авторські колонки