Коли президент Росії Владімір Путін заявив про кредит Україні у сумі $ 15 млрд та знижки на газ для України 17 грудня стало зрозуміло, що він виграв битву за Київ. Проте, на думку Клеменса Верджина, «якщо Путін виграв битву, то європейські дипломати вважають, що можуть виграти війну». У 2015 році Україна буде голосувати за нового президента, і ЄС ставить на те, що на них переможе більш прозахідний лідер
Проте для того щоб краще підготуватися до наступного раунду, Захід повинен взяти до уваги те, що зробили не так у цей раз.
«ЄС доклав багато зусиль, щоб залучити Україну у свої лави, але зробив кілька помилок. Він недооцінив готовність Путіна грати геополітичну гру жорсткими методами і як тільки Київ передумав, він не зміг протистояти тиску, який вчинив Путін на Януковича і його табір олігархів. Ці обставини неважко було передбачити», – вважає Верджин.
На його думку, Путін запропонував прибуток без ризику, принаймні на зараз. Президент Росії гратиме в наступному раунді так само розумно, як він грав у цьому. Якщо в Європи не з’являться нові ідеї, вона скоріш за все знову програє
Тому, на думку німецького оглядача, Європі варто зіграти жорстко із Москвою. «Європа не повинна звертати увагу на тривале прохання Росії про безвізовий в’їзд до Європи для російських чиновників. Європейська комісія повинна продовжувати наполягати на антимонопольні заходи проти російського енергетичного гіганта Газпрому», – наголошує він і додає, що ЄС має захищати такі країни, як Литва, Грузія, Україна або Молдова від торгових санкцій – улюбленого інструмента Путіна для втримування колишніх членів Радянського Союзу під контролем.
«Москва повинна зрозуміти, що її знущання має свою ціну. Ті народи, з якими вона грубо поводиться, повинні відчувати себе більш впевнено у тому, що вони можуть розраховувати на допомогу Європи. Тільки тоді розрахунок для таких країн як Україна та Вірменія повільно змінюватиметься», – вважає Верджин.