Німецький партнер “Північного потоку-2” оголосив про можливий вихід з проекту

29 Серпня 2018, 15:01

Німецький енергетичний концерн Uniper заявив, що відмовиться брати участь у проекті будівництва газопроводу "Північний потік-2" у разі запровадження санкцій Сполученими Штатами Америки. Про це заявив фінансовий директор компанії Крістофер Делбрюк, повідомляє агентство PRIME.

 

Зокрема, у компанії відзначили, що не змогли б відмовитись від використання доларів США у торговельних операціях.

 

"Uniper не може ризикувати, оскільки санкції США означали б виключення компанії з платіжних операцій та неможливість використання американських доларів у торговельних операціях, що є неприйнятним. Тим не менш, компанія сподівається, що всі будуть залишатися розумними в нинішній ситуації" – зауважив очільник.

 

Раніше глава МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що Берлін невдоволений тиском США через "Північний потік-2".

 

Як повідомлялося, 28 серпня радник з питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Бенджамін Шмітт заявив, що газопровід "Північний потік-2" – це загроза для безпеки в Європі. 

 

Крім того, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво  "Північного потоку-2" не поставить ФРН у велику залежність від поставок російського газу.
 

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.