"Це трапилося саме на тому тижні, коли Олександр Кваснєвський і Патрік Кокс були в Україні. Так, вона (Тимошенко – Ред.) і далі не готова, щоб їй робили операцію в Україні. Наші лікарі у неї були більше тижня тому. Наша пропозиція лікувати її тут, у Берліні, залишається дійсною. Якби президент Віктор Янукович був готовий до такого жесту – це тільки підвищило б повагу до нього", – пояснив "КоммерсантЪ-Украина" Айнхопль.
Соратники Тимошенко вважають, що наразі юридичних механізмів для її виїзду до Німеччини немає, але їх можна створити.
"Це питання політичної волі. При бажанні влади такий механізм можна створити", – заявив адвокат екс-прем'єра Олександр Плахотнюк. На його думку, для початку такої процедури необхідно медичний висновок Міжнародної комісії лікарів і відповідне розпорядження Державної пенітенціарної служби (ДПС). "Наприклад, можна на законодавчому рівні прийняти інструкції або нормативні документи, які б дозволили ГПС прийняти таке рішення (про лікування ув'язненої за межами країни, – Ред.), – упевнений Плахотнюк.
Як повідомлялось, 1 липня у Міністерстві охорони здоров'я заявили, що можливість застосування хірургічних методів в лікуванні екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко може розглядатися лише за наявності результатів додаткового обстеження.
У МОЗ зазначили, що Тимошенко не надала згоди на проведення додаткового обстеження чи то іноземними, чи то українськими лікарям, та висловили солідарність з думкою головного лікаря ЦКЛ «Укрзалізниці» Михайла Афанасьєва щодо необхідності припинити політизацію ситуацію навколо реабілітації пацієнтки.
Нагадаємо, донька екс-прем'єра Євгенія Тимошенко раніше заявила, що німецькі лікарі з клініки "Шаріте" рекомендіють її матері термінову операцію.
21 червня голова правління клініки "Шаріте" Карл-Макс Айнхойпль і лікар Аннет Райссхауер приїхали в Харків, щоб оглянути Юлію Тимошенко у зв'язку з інформацією про різке погіршення її самопочуття і обговорити її стан здоров'я з українськими колегами. Німецькі лікарі провели на території лікарні трохи більше трьох годин і поїхали, не спілкуючись з пресою. Члени міжнародної медичної комісії також коментарів не давали.
Під час попереднього візиту – 10 червня, лікарі німецької клініки "Шаріте" рекомендували Юлії Тимошенко відновити інвазивну терапію. У той же час член медкомісії МОЗ із лікування Тимошенко Євген Педаченко заявив, що питання про оперування екс-прем’єра було не на часі.