"Україна повинна мати можливість розвивати тісні, в тому числі й економічні, відносини, як з Росією, так і з ЄС. Це мають визнати й партнери України", – заявила вона.
У німецькому уряді нагадали, що підтримують подальше зближення України з ЄС і сподіваються на підписання Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті Східного партнерства у листопаді. Утім, для цього необхідно виконати критерії, сформульовані раніше Європейським Союзом.
Важливими критеріями ЄС німецький уряд називає поступ у питанні ухвалення виборчого законодавства, яке відповідало би європейським стандартам, у реалізації Порядку денного асоціації, а також припинення практики вибіркового правосуддя.
"Якщо подивитися на нинішню ситуацію в Україні, то не можна не помітити суттєвих недоліків з точки зору поваги до засад правової держави. Важливим прикладом цього є ув’язнення колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Таким чином Україна досі не виконала названих критеріїв", – зазначила речниця уряду Німеччини.
Нагадаємо, 20 серпня Міністерство доходів і зборів заявило про досягнення "перемир’я" з російською митницею. Зокрема було оголошено про повернення до штатного розмитнення українських товарів.
Проте 21 серпня стало відомо, що Білгородська митниця продовжує працювати в колишньому режимі із застосуванням додаткових процедур контролю щодо українських товарів.