НОВИНИ

На українському кордоні митниця Росії продовжує працювати з "додатковими процедурами контролю"

Бєлгородська митниця на російсько-українському кордоні "працює в колишньому режимі із застосуванням додаткових процедур контролю щодо українських товарів". Про це повідомив начальник митниці генерал-майор митної служби Анатолій Ушаков.

"Вказівок про скасування режиму поки не надходило", - повідомив він.

За його словами, в рамках митного кодексу РФ введені додаткові процедури контролю, щоб виключити можливі ризики.

До них, зокрема, належить можливість "невідповідності вантажів, які перебувають в автомобілі або в вагонах, до документів". Митники перевіряють вагу наданого до перетину кордону товару.

"На жаль, - зазначив Ушаков, - бувають випадки, коли замість заявлених 20 тонн машини перевозять на кілька тонн більше".

Більш жорсткий контроль і поза пунктами перетину кордону.

"Кілька днів тому співробітники митниці та прикордонники затримали близько 100 тюків з товарами з Туреччини, які намагалися переправити на російську сторону", - повідомив генерал.

Посилення системи управління ризиками на російському кордоні "трохи зупинило вантажопотік через кордон".

У результаті вжитих заходів щодня кордон перетинають вдвічі менше машин – за минулу добу пройшло 66.

"Можливо, власники вантажу стали менше ризикувати, або через можливе переваги вантажу, або з інших причин", – вважає Ушаков.

Зняття додаткових процедур не призведе до повного скасування контролю, така робота "буде тривати, але товари українських підприємств будуть перетинати російську митницю в штатному режимі", додав він. 

Як повідомлялось, вчора Міністерство доходів і зборів України заявило, що під час переговорів 19 серпня з Федеральною митною службою Росії домовилися про те, що додаткові процедури митного контролю щодо українських товарів не будуть застосовуватися. 

Нагадаємо, раніше Федерація роботодавців України заявила, що Федеральна митна служба Росії з 14 серпня фактично заблокувала імпорт товарів з України. За інформацією Федерації, митна служба Росії включила до списку ризикованих експортерів всі українські підприємства, що постачають свою продукцію у РФ. Втрати України від таких дій російської сторони, за оцінками ФРУ, можуть досягти до  $2-$2,5 млрд тільки в другому півріччі поточного року.

16 серпня запрацювала робоча група з опрацювання проблемних питань українсько-російського торговельно-економічного співробітництва. 

Читайте також: Світ про торгову війну Росії: політичний тиск, особиста мотивація Путіна та блокування асоціації з ЄС.