За даними на 8 квітня, у відповідних інстанціях накопичилося вже 69 заблокованих запитів на експорт в РФ такої продукції на загальну суму в 5 млн 180 тис євро, передає радіостанція з посиланням на газету Süddeutsche Zeitung.
Видання, посилаючись на відповідь міністерства економіки ФРН на запит фракції "зелених" у Бундестазі, відзначає, що мова в даному випадку йде не про зброю, а про продукцію військового призначення, характер якої не уточнюється.
У відповіді Мінекономіки, зокрема, йдеться, що "у зв'язку з нинішньою політичною ситуацією в Україні не видається ніяких дозволів на експорт продукції військового призначення в Росію".
У тих же "критичних випадках", коли дозволи на експорт вже видані, уряд вживає заходів, спрямованих на те, щоб запобігти вивезенню такої продукції в РФ, підкреслюється в документі.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що уряд Німеччини заморожує операцію з продажу Росії супутників загальною вартістю близько $973 млн.
Як повідомлялось, ЄС затвердив список осіб і організацій з РФ, до яких найближчим часом можуть застосувати санкції. Зокрема, до списку внесли майже все політичне керівництво РФ, медіаорганізації та журналісти, які активно брали участь у пропаганді анексії Криму і російської військової інтервенції в Україні. До таких структур в ЄС відносять "Газпром-медіа", телеканали " Росія", Russia Today, "Первий канал" і НТВ. Персоналізовані ж санкції, крім Дмітрія Кісєльова (він потрапив у другий "чорний" список ЄС) поширять ще на трьох журналістів: Міхаіла Лєонтьєва, Іраду Зєйналову та Міхаіла Гусмана.
Раніше Рада з питань закордонних справ Європейського союзу затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України.
Загалом Євросоюз у зв’язку з анексією Криму Росією склав список з 130 російських чиновників і глав найбільших компаній, проти яких застосовуватимуться санкції.